Dan Sveučilišta
Petak, 24.05.2013.
U povodu 40. obljetnice Sveučilišta u Rijeci i 380. obljetnice  visokoškolskoga obrazovanja u Rijeci pod pokroviteljstvom  predsjednika Republike Hrvatske prof. dr. sc. Ive Josipovića, danas se na Građevinskom fakultetu, održava  svečana sjednica Senata,  Dies academicus s dodjelom akademskih priznanja i zahvala. Nakon uvodnog slova rektora Sveučilišta u Rijeci prof. dr. Pere Lučina, bit će uručen počasni doktorat prof. dr. Jitajiju Niuu iz  Kine, zatim titula počasnog zvanja professor emeritus, prof. dr. Avelini Holjevac. Dan Sveučilišta prigoda je za zahvalu onima koji su na Sveučilištu proveli svoj radni vijek pa će biti uručene i spomenice „+40“ , a bit će dodijeljene i potvrdnice redovitim profesorima izabranima u trajno zvanje na sjednicama Senata tijekom 2012. godine, i zahvalnice redovitim profesorima umirovljenicima.. Rektor  će dodijeliti i nagrade za izvrsnost, studentske stipendije, te priznanja studentu generacije, volonteru godine i aktivistu godine.

POPIS REDOVITIH PROFESORA KOJIMA JE IZBOR POTVRĐEN NA SJEDNICAMA SENATA u 2012. godini
Dobitnici ZAHVALNICA za Dies 2013 : UMIROVLJENI REDOVITI PROFESORI
POPIS STUDENATA DOBITNIKA REKTOROVIH NAGRADA ZA IZVRSNOST U 2012./2013. AKADEMSKOJ GODINI
SPOMENICE za 40 GODINA SVEUČILŠTA U RIJECI