Uspjeh riječkih veslačica
Srijeda, 29.05.2013.
Rektor prof. dr. sc. Pero Lučin primio je studentice Sveučilišta u Rijeci koje su nastupile na 12. međunarodnoj veslačkoj regati Sv. Duje u Splitu, održanoj 04. svibnja 2013. i osvojile 1. mjesto u ženskoj konkurenciji osmeraca. Rektor prof. dr. sc. Pero Lučin primio je studentice Sveučilišta u Rijeci koje su nastupile na 12. međunarodnoj veslačkoj regati Sv. Duje u Splitu, održanoj 04. svibnja 2013. i osvojile 1. mjesto u ženskoj konkurenciji osmeraca. Djevojke su slavile ispred posade sveučilišta iz Splita, Wroclawa, Krakowa i Beograda. Osmerac su veslale Andrea Vukašinović, (Učiteljski fakultet), Iva Dujmešić, (Filozofski fakultet), Josipa Radetić (Pravni fakultet), Mirna Knežević (Medicinski fakultet), Maja Šimonović (Medicinski fakultet) uz kormilara Luku Bogdana (Filozofski fakultet) te Tisa Nalić, Petra Milan i Ada Pervan sa Sveučilišta u Zagrebu.  Regata u Splitu poznata je po jakim međunarodnim posadama osmeraca, a već dugi niz godina dolaze i svjetski poznate posade Oxforda i Cambridgea.