Rijeci Europske sveučilišne igre
Ponedjeljak, 03.06.2013.
U subotu je u Ljubljani održan završni krug kandidacijskog procesa za domaćinstvo Europskih sveučilišnih igara 2016. godine – Europske Univerzijade. Domaćini spomenute manifestacije biti će gradovi Zagreb i Rijeka!

Europska Univerzijada 2016. godine biti će, po broju sudionika veća od Univerzijade 1987. godine a pozitivni efekti trebali bi biti ključni u konačnom razvoju sveučilišnog sporta u Hrvatskoj!

U Ljubljani su hrvatsku kandidaturu jučer predstavljali voditelj projekta kandidature gospodin Gordan Kožulj, dr. sc. Zrinko Čustonja, predsjednik Hrvatskog akademskog sportskog saveza, Ministar znanosti, obrazovanja i sporta, doc. dr. sc. Željko Jovanović dr. med., rektor Sveučilišta u Rijeci, prof. dr. sc. Pero Lučin, dogradonačelnica Grada Zagreba Jelena Pavičić – Vukičević te predstavnica Hrvatskog studentskog zbora Petra Radetić. Nakon višemjesečne pripreme kandidature teama Hrvatskog akademskog sportskog saveza uspjeh je bio potpun, naši predstavnici su na završnoj prezentaciji briljirali i osvojili potrebne glasove Izvršnog odbora Međunarodne europske federacije ispred Coimbre, portugalskog sveučilišnog grada kojemu je ovo treći pokušaj dobivanja Igra!

Organizacijski temelji postavljeni ovom kandidaturom pružaju Igrama mogućnost da postanu značajan katalizator promjena u našem društvu. Uvjereni smo da ćemo domaćinstvom ovoga velikog događaja kreirati trajnu vrijednost hrvatskom sveučilišnom sportu i dati snažan poticaj unaprjeđenju kvalitete života hrvatskih studenata.

Sveučilište u Rijeci tako će 2016. ugostiti više od 1500 studenata iz 45 različitih zemalja i s više od 200 sveučilišta iz cijele Europe. Uz to, rektor prof. dr. sc. Pero Lučin biti će domaćin Rektorske konferencije koja će se održati u sklopu Univerzijade čime se nudi jedinstvena prilika za promociju našeg Sveučilišta.

Čestitamo teamu Riječkog športskog sveučilišnog saveza, kao i svim članovima našeg biding teama na zasluženom uspjehu!

U nastavku pogledajte trenutak dodjele domaćinstva te fotografije s dodjele.

Dodjela: