Kenji Nakanishi posjetio SuRi
Utorak, 04.06.2013.

Prof. Kenji Nakanishi, predsjednik Hyogo Medical College, Japan posjetio je Sveučilištu u Rijeci u razdoblju od 2. do 4. lipnja 2013. godine.

Svoj boravak započeo je na Medicinskom fakultetu Rijeka, gdje se sastao s dekanom prof. dr. sc. Alanom Šustićem i njegovim suradnicima, razgledao Zavod za fiziologiju i imunologiju te održao prigodno predavanje pod nazivom „IL – Family Cytokines in Allergic Inflammation“.

Drugoga dana svojega boravka na Sveučilištu u Rijeci, prof. Nakashini posjetio je Rektorat Sveučilišta, gdje je održao sastanak s rektorom prof. dr. sc. Perom Lučinom i prof. dr. sc. Damirom Zecom, prorektorom za međunarodnu suradnju.

Medicinski fakultet u Rijeci je s Hyogo Medical College po prvi put sklopio ugovor o bilateralnoj suradnji 2007. godine. Zahvaljujući tome već petu godinu za redom odvija se i uspješna razmjena studenata medicine dvaju ustanova radi obavljanja prakse.