Pobjednička ekipa UNIRI-a
Srijeda, 19.06.2013.
Prvo mjesto u grupi 0 (brodovi od 14 do 16 metara), rezultat je "sailing teama UNIRI" na ovogodišnjoj Fiumanki. Ekipi Sveučilišta u Rijeci to je drugo sudjelovanje na 14. po redu međunarodnoj regati Fiumanka koja je već tradicionalno održana po bonaci.

Prema riječima rektora prof. dr.sc. Pere Lučina radi se o važnom i iznimno lijepom događaju u našemu gradu pa će Sveučilište i u budućnosti sudjelovati na regati i tako promovitrati ovaj kraj i doprinijeti očuvanju njegove tradicije.

Posadu su činili: prof. dr. sc. Pero Lucin, prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija, prof. dr. sc. Nevenka Ožanić, prof. dr. sc. Dean Crnković, Dinko Jurjević, Danijela Bradamante, doc. Aljoša Brajdić, Žarko Dubrović, Damir Miloš, Dejan Bađari, Giorgio Bazzara, Andrea Mešanović, Edi Bradamante, Ivan Marinović.