''Zaklada Sveučilišta traži ravnatelja na mandat od sljedeće četiri godine'', Novi list, 16. 8. 2013.

NATJEČAJ  DO 30. KOLOVOZA PRIJAVE KANDIDATA ZA ČELNIKA SVEUČILIČNE USTANOVE

ZAKLADA SVEUČILIŠTA TRAŽI RAVNATELJA NA MANDAT OD SLJEDEĆE ČETIRI GODINE

Ingrid ŠESTAN KUČIĆ

RIJEKA » Upravni odbor Zaklade Sveučilišta u Rijeci raspisao je natječaj za imenovanje ravnatelja te ustanove.

Natječaj je otvoren do 30. kolovoza, a kandidati će do 6. rujna biti obaviješteni o terminu razgovora i predstavljanja plana rada pred Upravnim odborom Zaklade. Ravnatelj zaklade bira se za naredno četverogodišnje mandatno razdoblje, a riječ je o počasnoj funkciji koja ne podrazumijeva sklapanje ugovora, iako ravnatelj ima pravo na primjerenu nagradu za svoj rad i na naknadu troškova iz prihoda Zaklade. Odluku o visini nagrade donosi Upravni odbor Zaklade uz odobrenje Ministarstva uprave.

Uvjeti koje kandidati moraju ispunjvati je da su zaposlenici Sveučilišta u Rijeci, te da imaju znanstveno-nastavno zvanje docenta ili više, a poželjne vještine i iskustva su komunikacijske i organizacijske vještine, vještine koordinacije i upravljanja projektima, iskustvo poslovnog planiranja i prikupljanja sredstava.