Sveučilišni informativni dan
Petak, 04.10.2013.

petak, 4. listopada 2013.

Služba za međunarodnu suradnju Sveučilišta u Rijeci organizirala je 3. listopada informativni dan za studente koji su u okviru programa razmjene studenata Erasmus došli na studentski boravak na riječko Sveučilište. Djelatnici Službe poželjeli su im koristan i zabavan boravak. Nakon službenog dijela, studenti su se, u pratnji svojih kolega iz Erasmus Student Networka, uputili u razgledavanje Rijeke i Opatije. Zimski će semestar u ak. god. 2013. / 2014. na 6 riječkih fakulteta provesti ukupno 53 studenta.

Na Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu u zimskom semestru 2013/14 studirat će devet studenata (sa Cracow University of Economics, Poljska,  ATEI of Thessaloniki, Grčka,  Jade Hochschule Wilhelmshaven, Njemačka, University of Almeria, Španjolska, Nürtingen Geislingen University, Njemačka, "Al.I.Cuza" University of Iasi, Rumunjska ).

Na Ekonomskom fakultetu studijski boravak ostvarit će dvadeset i jedan student (sa Humboldt-Universität zu Berlin, Njemačka, University of Latvia, Latvija, University of Gdansk, Poljska, Satakunta University of Applied Sciences, Finska, University of Zaragoza, Španjolska, Andrzej Frycz Modrzewski Krakow University, Poljska, University of Economics in Bratislava, Slovačka, Bucharest University of Economic Sciences, Rumunjska, Daugavpils University, Latvija, University of Economics in Katowice, Poljska, Università degli Studi “G. d’Annunzio” Chieti-Pescara, Italija, National University of Political Studies and Public Administration, Bukurešt, Rumunjska).

Filozofski fakultet
ugostit će deset studenata (sa University of Udine, Italija, University of Ljubljana, Slovenija, University of Wroclaw, Poljska, University of Miskolc, Mađarska, Adam Mickiewicz University Poznań, Poljska, Alpe-Adria University, Austrija, University of Trieste, Italija, University of Klagenfurt, Austrija).

Tehnički fakultet
ugostit će četiri studenta sa Poznan University of Technology, Poljska, te jednog sa EPF Graduate School of Engineering, Francuska.

Na Pravnom fakultetu studirat će sedam studenata (sa University of Camerino, Italija, University of Bialystok, Poljska, Masaryk University, Češka, University of Piraeus, Grčka).

Pomorski fakultet
ugostit će dva studenta. Jednog sa Gdynia Maritime University, Poljska, te jednog sa University of Piraeus, Grčka.