Posljednji dan Kongresa
Subota, 26.10.2013.

subota, 26. listopada 2013.

Današnjim ciklusom predavanja završava prvi Riječki interdisciplinarni kongres društvenih i humanističkih znanosti s temom Seksualnost – edukacija, komunikacija, pravo i politika, etika i religija, umjetnost. Četverodnevni program, koji se sastojao od predavanja, tribina, okruglih stolova te popratnog kulturnog programa, završit će se danas 26. listopada u 18.15 sati tribinom Ekranizacija seksualnosti, nakon čega u 19.30 sati slijedi zatvaranje Kongresa. Prvi RIK organizirao je Studentski zbor Filozofskog fakulteta u Rijeci u suradnji sa studentskim udrugama.

Cilj Kongresa bio je povećati prepoznatljivost i značaj humanističkih i društvenih znanosti u društvu i akademskoj zajednici s obzirom na predstavljene probleme, imajući u vidu problematičan stav potpore i financiranja humanističkih i društvenih znanosti, a isto tako i širi društveni značaj ove problematike.

PROGRAM KONGRESA