''Preseljenje u Kampus do 2020. godine'', Novi list, 9. 11. 2013.

TEHNIČKI FAKULTET  53. OBLJETNICA OVE VISOKOŠKOLSKE USTANOVE

PRESELJENJE U KAMPUS DO 2020. GODINE

Na Tehničkom fakultetu sada studira 1.877 studenata
što je gornja granica njegovih kapaciteta, rekao je dekan prof. dr. Goran Turkalj

Ingrid ŠESTAN KUČIĆ

Dekan Goran Turkalj pred Fakultetskim vijećem Tehničkog fakulteta * Foto: R. BRMALJRIJEKA » Na Tehničkom fakultetu Sveučilišta u Rijeci trenutno studira 1.877 studenta što je 111 studenata više nego prošle godine, a u odnosu na akademsku godinu 2010./11. imamo povećanje od 405 studenata ili 27,5 posto. Smatram da smo ovime dosegli gornju granicu svojih kapaciteta, kako ljudskih tako i prostornih, istaknuo je na jučerašnjoj sjednici Fakultetskog vijeća kojom je obilježen 53. rođendan fakulteta dekan prof. dr. Goran Turkalj. Dodajući da je od osnutka do danas ta visokoškolska ustanova izdala 6.037 diploma dekan je istaknuo kako fakultet uz stručne i sveučilišne studijske programe provodi i devet programa cjeloživotnog učenja, a s ciljem unapređenja nastave u ovoj godini fakultet je u nabavku nastavno-laboratorijske opreme uložio više od milijun kuna vlastitih sredstava, dok je tijekom prošle akademske godine kupljeno opreme u vrijednosti većoj od dva milijuna kuna.
    U okviru tih ulaganja stari studomati zamijenjeni su novim zidnim višenamjenskim touch-screen studomatima, nekadašnja Vijećnica preuređena je u novu učionicu s 48 mjesta i od ove akademske godine puštena u uporabu, uređen je i opremljen te stavljen u funkciju novi informatički kabinet, dok je za postojeći kabinet kupljena računalna oprema i u tijeku je njena instalacija, obnovljena je knjižnična građa, organiziran je i pripremni seminar iz matematike za ovogodišnje brucoše, a u suorganizaciji s kompanijom Ericsson Nikola Tesla održana je Ljetna radionica Ericsson Nikola Tesla Summer Camp 2013., namijenjena studentima.
    – Tijekom prošle akademske godine istraživački se proces na fakultetu realizirao u okviru 20 znanstvenih projekata financiranih od strane MZOS-a, 2 bilateralna projekta te 8 istraživačkih projekata financiranih iz drugih izvora. Zadovoljstvo mi je naglasiti da fakultet participira u izvođenju i 4 europska projekata, a također se nadam da će se financiranje istraživanja uspjeti realizirati i kroz nove projekte Hrvatske zaklade za znanost. S našeg je fakulteta otišlo 7 prijava, i to 5 za istraživačke projekte i 2 za uspostavne istraživačke projekte, kazao je prof. dr. Turkalj.
    Najavljujući pak nove kapitalne projekte dekan je istaknuo da je u završnoj fazi realizacija zajedničkog projekta fotonaponske mini-elektrane s firmom Uljanik Tesu Elektronika iz Pule, a čije se instaliranje odvija na prostoru ispred fakulteta. Istovremeno je u završnoj fazi i implementacija novog softvera za vođenje poslovanja fakulteta, a u izradi je i nova, modernija i funkcionalnija web-stranica. U pripremi je i prijava projekta kojima će se pokušati iz strukturnih fondova EU povući sredstva za opremanje laboratorija istraživačkom opremom, a zajedno sa Sveučilištem priprema se projekt prijave za Europski fond za regionalni razvoj u razdoblju 2014. - 2020., kojim je predviđeno preseljenje fakulteta na lokaciju Kampusa, u prostor veličine 25 tisuća četvornih metara.

Nagrađeni studenti

U sklopu jučerašnje svečane sjednice Fakultetskog vijeća nagrađeni su i studenti koji su tijekom prošle akademske godine postigli zavidan uspjeh, a nagrade su dobili: Lorena Jakovac, Stjepan Piličić, Lucija Bujan, Nikola Lopac, Ivan Jurković, Franko Hržić, Antonio Mileta, Sandra Kvaternik, Matej Gljušćić, Dražen Cvija, Diego Sušanj, Barbara Jurki, Dario Maretić, Nikola Baćac, Jean Petrić, Valter Uravić, Alen Pavlinić, Alan Martinović, Denis Valenčić, Toni Brenčić, Ivan Pavat, Saša Ostojić i Daniel Šimičić.