Dani otvorenih vrata SVKRI
Ponedjeljak, 11.11.2013.

ponedjeljak, 11. studenog 2013.
Sveučilišna knjižnica Rijeka tradicionalno i ove godine od 11. do 15. studenog otvara vrata svojim korisnicima i onima koji to namjeravaju postati na adresi Dolac 1 (prekoputa hotela ''Bonavije''). U sklopu ovogodišnjih ''Otvorenih vrata'' Knjižnica, među ostalim zanimljivostima, nudi: vraćanje knjiga bez naplate zakasnine, popust od 50 % pri upisu maturanata, obilazak Knjižnice, predavanje i prezentacije novih knjiga. Uvodi se i nova, studentima korisna, usluga ''Želim knjigu na Kampusu''.

Ovogodišnji program Sveučilišne knjižnice Rijeka nudi:

Pogodnosti kod upisa i posudbe
(od ponedjeljka do petka, 11. do 15. studenog 2013.)
-          vraćanje knjiga bez naplate zakasnine (KNJIGOMAT, na fasadi desno od ulaza u zgradu)
-          50% popusta pri upisu maturanata (KATALOG, 1. kat)

Facebook raspravu o važnosti Sveučilišne knjižnice u studiranju
(od ponedjeljka do petka, 11. do 15. studenog 2013.,  www.svkri.uniri.hr FACEBOOK)

Novu uslugu ''Želim knjigu na Kampusu''
(od ponedjeljka, 11. studenog 2013. nadalje,
www.svkri.uniri.hr  i  kampus.svkri.uniri.hr   ZA KORISNIKE – USLUGE)
Podružnica Sveučilišne knjižnice na Kampusu, u partnerstvu s Tehničkom službom Sveučilišta u Rijeci, osigurala je dostavu knjiga iz fonda središnje knjižnice (Dolac 1) u prostor knjižnice u Zgradi sveučilišnih odjela u Kampusu jednom tjedno, a za sve članove knjižnice koji rade ili studiraju na sastavnicama u Kampusu.

Obilazak svih zainteresiranih građana prostorija Knjižnice
(četvrtak, 14. studenog 2013. u 12 sati, ULAZNI HOL)
Organizira se obilazak prostorija kojima pristup imaju samo djelatnici knjižnice. Zainteresirani će se upoznati s načinom rada Sveučilišne knjižnice Rijeka te s programima i projektima od javnog interesa.

Predavanje za studente Knjižnica u kontekstu znanja i znanstveno-istraživačkog rada
(srijeda, 13. studenog 2013. u 12 sati, IZLOŽBA GLAGOLJICA na polukatu)
Predavanje je koncipirano na način da se sudionicima pobliže objasni postupak znanstveno-istraživačkog rada te njegova važnost u procesu visokog obrazovanja. Na predavanju će biti riječi o načinu stjecanja znanja, pisanju radova, stvaranju koncepta, odabiru teme i literature. O pronalasku literature govorit će se u kontekstu sveučilišnih knjižnica.

Prezentiranje novih e-knjiga iz ''American Cornera'' u Sveučilišnoj knjižnici Rijeka
(utorak, 12. studenog 2013 i petak, 15. studenog 2013. od 12 do 14 sati, ZNANSTVENOISTRAŽIVAČKA ČITAONICA na 1. katu)
Posjetitelji će biti upoznati s novim naslovima e-knjiga u American Corneru i s postupkom posudbe i korištenja iPada za čitanje e-knjiga.

Sveučilišna knjižnica Rijeka poziva svoje sadašnje i buduće korisnike da posjete
programe i iskoriste pogodnosti koje im se nude!