Dani Medicinskog fakulteta
Ponedjeljak, 02.12.2013.

ponedjeljak, 2. prosinca 2013.
Krajem godine, tradicionalno, Dani Medicinskog fakulteta podsjetit će na 58. obljetnicu osnutka ove ustanove 1955. Ove su godine Dani bogatiji nego inače i obuhvaćaju čitavu prvu polovinu prosinca: studenti pripremaju obilježavanje Svjetskog dana borbe protiv AIDS-a (predavanja i radionice), akciju Kapi života (darivanje krvi), Filmske večeri (prikazivanje filma ''Nuspojave'' i diskusija; brod Marina, 2. 12. u 18.30), mRAK-kampanju (promicanje zdravog života i prevencije tumora), Sci-caffè na temu ljudskih prava (Tunel, 11. 12. u 18.30), predstavljanje novog broja studentskog glasila Speculum i drugo.
Studij dentalne medicine obilježava, pak, svoju 40. godišnjicu, Kongresom studenata i doktora dentalne medicine (6. - 8. 12.). Jedno od središnjih zbivanja bit će, svakako, tribina ''Može li riječka medicina opstati bez sveučilišne bolnice?'', zakazana za 9. 12. u 17 sati, potom godišnja skupština čeFakultetskog vijeća (10. 12. u 14 sati), na kojima se očekuje i gostovanje ministra znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske, doc. dr. sc. Željka Jovanovića.
Osim nabrojenog, domaćima i gostima bit će predstavljena znanstvena aktivnost katedri Fakulteta tijekom protekle godine (11. 12. u 16 sati), promovirani će biti novi doktori medicine, a studenti Akademije primijenjenih umjetnosti poklonit će svojim kolegama medicinarima izložbu svojih djela na temu ljudskoga tijela (18. 12. u 18 sati).

Program Dana Medicinskog fakulteta u Rijeci 2013. možete preuzeti OVDJE.

Dobrodošli!