O sveučilišnoj bolnici
Ponedjeljak, 09.12.2013.

ponedjeljak, 9. prosinca 2013.

Sveučilište u Rijeci poziva zainteresirane na tribinu pod nazivom ''Može li riječka medicina opstati bez sveučilišne bolnice?''. Tribina se održava danas, 9. prosinca 2013. s početkom u 17 sati u predavaonici br. 2 na prvom katu Medicinskog fakulteta u Rijeci, Ulica braće Branchetta 20. Nakon obraćanja sudionika, uslijedit će rasprava i potpisivanje ''Apela za spas riječke medicine''. Organizatori tribine su: udruga Alumni MedRi i Katedra za društvene i humanističke znanosti u medicini Medicinskog fakulteta.

Na tribini će govoriti prof. dr. sc. Herman Haller, ravnatelj Kliničkog bolničkog centra Rijeka, prof. dr. sc. Stipan Jonjić, dekan Medicinskog fakulteta u Rijeci 1999. - 2003., prof. dr. sc. Miljenko Kapović, dekan Medicinskog fakulteta u Rijeci 2003. - 2008., prof. dr. sc. Marija Kaštelan, predsjednica Vijeća za znanstveno-nastavnu djelatnost Kliničkog bolničkog centra Rijeka, prof. dr. sc. Pero Lučin, rektor Sveučilišta u Rijeci, prof. dr. sc. Vladimir Mićović, ravnatelj Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije, prof. dr. sc. Damir Miletić, predsjednik Stručnog vijeća Kliničkog bolničkog centra Rijeka, doc. dr. sc. Vladimir Mozetič, predsjednik Županijskog povjerenstva Primorsko-goranske županije Hrvatske liječničke komore i ravnatelj Poliklinike Medico Rijeka, prof. emerit. dr. sc. Danilo Pavešić, dekan Medicinskog fakulteta u Rijeci 1995. - 1999. i rektor Sveučilišta u Rijeci 1998. - 1999., akademik prof. emerit. dr. sc. Daniel Rukavina, dekan Medicinskog fakulteta u Rijeci 1983. - 1987. i rektor Sveučilišta u Rijeci 2000. - 2009., prof. dr. sc. Ante Simonić, dekan Medicinskog fakulteta u Rijeci 1990. - 1994., prof. dr. sc. Branko Šestan, ravnatelj Klinike za ortopediju Lovran, prof. dr. sc. Alan Šustić, dekan Medicinskog fakulteta u Rijeci i Ivo Usmiani, mag. pharm., predsjednik Savjeta Sveučilišta u Rijeci i predsjednik Uprave Jadran – Galenskog laboratorija, d.d., Rijeka.