''Studentski zbor donirao Klub Srce'', Novi list, 14. 12. 2013.

FILOZOFSKI FAKULTET
Studentski zbor donirao Klub Srce

* Foto: R. BRMALJRIJEKA » U predblagdanskom ozračju Studentski zbor Filozofskog fakulteta u Rijeci organizirao je i prikupio, a jučer i donirao novac i potrepštine klubu Srce, riječkoj udruzi za pomoć osobama s metalnom retardacijom. Studenti Ivan Šegulja i Vanja Burić s Filozofskog fakulteta uručili su 1.570 kuna prikupljenih od svojih kolega, te didaktički materijal i darove za Sv. Nikolu. Akciju je organizirao Ivan Šegulja, a donaciju je primila Ana Pribanić, predsjednica udruge Srce. Pribanić napominje da je svaka pomoć u današnje vrijeme hvalevrijedna. Međutim, naglašava da je transparentnost primanja donacija danas nužnost, jer je rad svih udruga u Hrvatskoj, zbog poznatih slučajeva sumnjivog raspolaganja novcem prikupljenim putem humanitarnih akcija, pod posebnim povećalom javnosti. (S. B.)