Istraživačka infrastruktura
Četvrtak, 09.01.2014.

četvrtak, 9. siječnja 2014.
Danas je Ministarstvu znanosti obrazovanja i sporta predana projektna prijava za prvi natječaj objavljen za financiranje projekata iz Strukturnih fondova i to za "Razvoj istraživačke infrastrukture na Kampusu Sveučilišta u Rijeci" prema ograničenom pozivu na dostavu projektnog prijedloga (R.2.2.06) za Sveučilište u Rijeci.
Ovim projektom Sveučilište želi opremiti istraživačke centre i laboratorije na Kampusu Sveučilišta u Rijeci (Centra za visokopropusne tehnologije u biomedicini, Centra za mikro i nano znanosti i tehnologije, Centra za napredno računanje i modeliranje i Laboratorija Građevinskog fakulteta, koji će do završetka projekta biti opremljeni i stavljeni u funkciju: Hidrotehnički laboratorij, Geotehnički laboratorij, Laboratorij za prometnice, Laboratorij za materijale i Laboratorij za konstrukcije).
Ukupno dostupna bespovratna sredstva ovog Poziva iznose 23.622.687,50 EUR.