''Počinju radionice za glazbene kreativce'', Novi list, 29. 1. 2014.

SVEUČILIŠTE
  PRODUKCIJA ZVUKA I GLAZBE

Počinju radionice za glazbene kreativce

RIJEKA » U Kampusu Sveučilišta u Rijeci započinju radionice cjeloživotnog programa Produkcija zvuka i glazbe. Riječ je o jedinstvenom programu u Hrvatskoj koji će polaznike pripremiti za poslove kreativne produkcije na zahtjevnom tržištu. Razlog pokretanja programa potražnja je na tržištu rada. Program obuhvaća opća znanja iz glazbene teorije i napredna znanja o akustici i aranžiranju zvuka i glazbe na računalu, a organiziran je u 173 sata, tijekom kojih se intenzivno izvode tri kolegija. Tečaj je namijenjen onima koji žele steći nova znanja iz područja produkcije zvuka i glazbe, a uvjet za prijavu je završena najmanje srednja škola. Pohađanje tečaja je moguće uz stalni posao. Nastava se izvodi na engleskom i hrvatskom jeziku, a predavači dolaze s tri Sveučilišta: njemačkog Institut für Musik: Carl von Ossietzky Universität, Fakulteta elektrotehnike i računalstva u Zagrebu te riječkog Sveučilišta. Sveučilišnom timu pridružit će se i hrvatski producenti i glazbenici, Ante Gelo i Aleksandar Valenčić. Program je namijenjen onima koji žele steći nove vještine i znanja iz produkcije digitaliziranog zvuka i za pojedince koji se žele baviti kreiranjem glazbe. Po završetku tečaja polaznici stječu sveučilišnu potvrdu i 10 ECTS bodova, koja im omogućuje veću konkurentnost na tržištu rada. (I. Š. K.)