Europa za građane (2014.-2020.)

Program Europa za građane namjenjen je promicanju aktivnog europskog građanstva s glavnim ciljem premošćivanja jaza između građana i Europske unije financijskim instrumentima koji promiču aktivno europsko građanstvo.

Namjera je potaknuti suradnju između građana i organizacija iz različitih zemalja i time olakšati razvoj osjećaja pripadnosti zajedničkim europskim idealima te promicati proces europskih integracija.

Ukupni proračun Programa za sedam godina (2007. - 2013.) je 215 milijuna eura, dok je za razdoblje od 2014. do 2020. godine predviđen iznos 229 milijuna eura.

Program je namjenjen javnim tijelima ili neprofitnim organizacijama sa statusom pravne osobe, ovisno o mjeri na koju se prijavljuje. Više o programu možete pronaći na pripadajućoj
poveznici.

Na sljedećoj poveznici pronaći ćete
upute za prijavitelje.