''Fizika bez granica'', 15. 2. 2014.

ŠKOLA FIZIKE
PRIJAVE JOŠ DO SUTRA

Fizika bez granica

RIJEKA » »Fizika bez granica« naziv je treće Riječke škole fizike koja će se 16. i 17. travnja održati u sveučilišnom kampusu, a prijave za dvodnevnu manifestaciju traju do 16. veljače. Organizitor Škole fizike je Odjel za fiziku Sveučilišta u Rijeci u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje, a Škola obuhvaća radionice i predavanja te razgledavanje laboratorija i izložbe. Namijenjena je srednjoškolcima sa zanimanjem za prirodne znanosti i nastavnicima kao stručni skup za usavršavanje. Škola će srednjoškolcima i nastavnicima pružiti bogat program s predavanjima i radionicama iz svijeta fizike, a prvi put će uz riječke fizičare dio predavanja održati i gosti s drugih institucija, poznati fizičari prof. dr. Ivica Puljak i prof. dr. Dejan Vinković. Kroz prigodno predavanje i izložbu sudionici će se uvjeriti da fizika može biti i humoristična, a sudionici će imati priliku razgledati i upoznati laboratorije Odjela, posjetiti izložbu, sudjelovati u virtualnoj šetnji kroz Centar za medicinsku fiziku, razgovarati sa znanstvenicima te posjetiti Astronomski centar Rijeka. (I. Š. K.)