''Posljednji prvostupnici fizioterapije na medicini'', Novi list, 27. 2. 2014.

PROMOCIJA MEDICINSKI FAKULTET

Posljednji prvostupnici fizioterapije na medicini

* Foto: I. TOMIĆRIJEKA » Nakon studenata stručnih studija radiološke tehnologije i medicinsko-laboratorijske dijagnostike jučer je na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci promovirana i posljednja generacija diplomiranih studenata stručnog studija fizioterapija. Naime, sljedeća generacija završenih studenata promovirat će se na novom Fakultetu za zdravstvene studije koji će prema najavama prodekanice za stručne studije prof. dr. Daniele Malnar s radom započeti 1. listopada. Podsjećajući kako je osnivanje tog fakulteta bilo cilj mnogih utrka koji je vodio Medicinski fakultet, prof. dr. Malnar najavila je da će se ove godine održati prva promocija magistara fizioterapije te je novoj generaciji prvostupnika fizioterapije poručila da im se od iduće akademske godine pruža mogućnost nastavka školovanja na sveučilišnom diplomskom studiju fizioterapije.
    Zvanje prvostupnik fizioterapije jučer su stekli: Zdenko Zorko, Sanja Simičić, Nina Broznić, Ivana Sirotić, Martina Širol, Petra Šimić, Anita Jozičić, Nikolina Arkulin, Ivana Dolušić, Andrea Maračić, Manuela Pines, Aleksandra Zjalić, Danijela Martinović, Ivana Matić, Tea Marija Šumera, Alen Žužić, Ante Žepina, Andrea Besednik, Jasna Stanić, Slava Kurjaković, Mira Kaleb, Hrvoje Pavelić, Dajana Salihović, Antonio Dražović, Nikolina Gržinić, Anja Šimić, Ivanka Brozović, Emilija Magaš, Sabina Antonac, Marina Mikelenić, Lucija Vincetić, Majda Tomašević, Dominik Matešić, Barbara Štrmelj, Mateja Ratković, Magdalena Peteh, Sven Igrec, Valentina Stanissa i Maja Peruško. (I. Š. K.)