''Nova generacija specijalista i prvostupnika građevinarstva'', Novi list, 1. 3. 2014.

GRAĐEVINSKI FAKULTET
SVEČANA PROMOCIJA ZAVRŠENIH STUDENATA

Nova generacija specijalista i prvostupnika građevinarstva

Svečanost na riječkom Građevinskom fakultetu   * Foto: V. KARUZARIJEKA » Na Građevinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci održana je svečana promocija nove generacije stručnih specijalista te stručnih i sveučilišnih prvostupnika građevinarstva.
    Završetkom specijalističkog diplomskog stručnog studija građevinarstvo zvanje stručni specijalisti inženjeri građevinarstva stekli su Masimo Hrvatin, Lea Avdalović, Leo Mavrić, Kristian Fućak, Marko Komadina, Mario Zubčić, Tomislav Stanić, Berislav Jelić, Branka Zrilić, Dinko Živković, Robert Salopek, Goran Turković, Hrvoje Salopek, Mladen Mihaljević i Denis Marković, dok su isti studij s pohvalom završili Boris Mičetić, Kristijan Antunović, Davor Grbac i Davor Kraljević, s velikom pohvalom Alen Žunić te s najvećom pohvalom Igor Štimac. Završetkom stručnog studija građevinarstvo zvanje stručni prvostupnik inženjer građevinarstva stekli su: Sanja Blažina, Armando Branimir Vukelić, Marko Kratofil, Matia Benazić, Paulo Krmpotić, Ines Milotić, Ante Milat, Nino Matejčić, Filip Matika, Ivan Sablić, Petar Radnić, Adrian Kožljan, Leonid Holjar, Ivica Filipović, Miroslav Olujić, Ivan Ribić, Blaž Petrić, Esmir Mušić, Tibor Prošenski, Viktor Radetić, Dijan Hrgić, Ivan Kušt, Mane Vukelić, Albert Zahtila, Ivo Čakarić, Anto Oršolić, Luka Rigo, Denis Bolić, Denis Marković, Patrik Jerčinović Matok, Marko Vladilo, Jure Lisak i Denis Krbavčić, a isti studij s velikom pohvalom završili su Luka Milardović i Domagoj Ćurić.
    Završetkom preddiplomskog sveučilišnog studija građevinarstvo zvanje sveučilišni prvostupnik inženjer građevinarstva stekli su: Adem Šećerkadić, Anamarija Glavan, Matea Šamanić, Ernesto Rosanda, Domagoj Vincek, Vedran Vukotić, Ivica Brezetić, Dajana Žuvičić, Sindi Jurišević, Vedran Kliman, Ana-Marija Babić, Marko Dajčić, Ivan Lovrin, Adriano Blečić, Doris Kalc, Nives Ažić, Mirta Radočaj, Filip Škiljan, Damijana Krišković, Martin Maletić, Dario Marković, Klaudio Gašparini, Danijel Bele, Branimir Bertović, Marko Kontošić, Matija Zidarić, Sanja Carević, Šime Šimičević, Edita Fett, Vedran Ciglarić, Anja Grgurica, Martina Terlević, Ugo Puniš, Anamaria Maraš, Vedran Pilat, Tomislav Selar, Mate Šišeta, Bojana Krezić, Nikica Jajčević, Marko Brnelić, Sanja Kresina, Nina Marijanović, Jelena Žepina, Marin Mikelić, Ana Jerčinović, Miriam Melon, Inga Đudarić, Kristina Tomac, Vedran Gugić, Mateo Kozić, Filip Mandić, Goran Bulatović, Dino Katić, Marina Starčić, Milan Gredelji, Toni Justić i Bepo Schira, a isti studij s pohvalom su završili Aleks Ožbolt i Dino Zuljani, s velikom pohvalom Ivan Volf i Ana Stošić te s najvećom pohvalom Blaženka Jeleč.

Pet milijuna eura u opremanje laboratorija

Podsjećajući da unatrag dvije godine fakultet ima osigurane prostorne uvjete dekanica je najavila nova ulaganja.
    – Tijekom ove godine bi s realizacijom trebao započeti projekt financiran iz strukturnih fondova EU »Istraživačka infrastruktura na Kampusu Sveučilišta u Rijeci« kroz koji će fakultet opremiti svoje laboratorije za ukupni iznos veći od pet milijuna eura. Nadam se da će puno opremanje laboratorija biti realizirano u slijedeće dvije godine, kazala je prof. dr. Deluka Tibljaš.

I. ŠESTAN KUČIĆ