''Novih 27 stranih studenata'', Novi list, 7. 3. 2014.

PROGRAM ERASMUS  INFORMATIVNI DAN

Novih 27 stranih studenata

RIJEKA » Za strane studente koji su u okviru programa Erasmus došli na studijski boravak na riječko Sveučilište, održan je informativan dan u sklopu kojeg su studenti u pratnji kolega iz podružnice Erasmus Student Network Rijeka turističkim autobusom razgledali Rijeku i Opatiju, a u ljetnom semestru ove akademske godine na šest riječkih fakulteta studijski boravak ostvaruje 27 novih studentica i studenata. Njima se pridružilo i 14 od ukupno 54 studenata iz zimskog semestra koji su odlučili produžiti svoj boravak i u ljetnom semestru. Najveći broj stranih studenata ljetni semestar provode na Filozofskom te Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu, koji je ugostio osam talijanskih, njemačkih, engleskih te finskih studenta, a isti broj poljskih, engleskih i slovenskih studenata boravi na Filozofskom fakultetu. Ekonomski je fakultet ugostio sedam slovačkih, talijanskih i poljskih studenata, dok je na Pravnom fakultetu jedan češki, na Tehničkom fakultetu jedan francuski, a na Pomorskom fakultetu jedan poljski student. (I. Š. K.)