Obilježen 37. Dies Academicus
Srijeda, 02.06.2010.
26. svibnja 2010. godine održana je svečana sjednica Senata povodom Dana Sveučilišta u Rijeci. Na svečanosti je akademiku Danielu Rukavini dodijeljena titula profesora emeritusa Sveučilišta u Rijeci.

Program svečane Sjednice započeo je uvodnim riječima prof.dr.sc. Ivana Pavića, predsjednika Rektorskog zbora, nakon čega je uslijedilo Rektorovo godišnje izvješće o istraživanju kojim su zaključena četiri strateška prioriteta: istraživačko Sveučilište s reformiranim doktorskim studijima i bujanjem istraživačkih aktivnosti na Kampusu, sveučilišna bolnica, internacionalni studiji te Centar za cjeloživotno obrazovanje.

Svečanost se nastavila uručivanjem počasnog zvanja i titule Professor Emeritus akademiku Danielu Rukavini, dodjelom Potvrdnica profesorima Sveučilišta u Rijeci izabranima u zvanje redovitog profesora tijekom 2009. godine, dodjelom spomen-plaketa redovitim profesorima umirovljenima tijekom 2009. godine, dodjelom Rektorovih nagrada i Sveučilišnih stipendija najboljim studentima i naposljetku proglašenjem studenta generacije (Sanjin Erceg, Tehnički fakultet).

Za zabavni dio svečanosti pobrinuo se vokalni sastav 4“33 iz Opatije.