''Promovirana 53 doktora znanosti'', Novi list, 15. 3. 2014.

SVEUČILIŠTE U RIJECI NAPREDOVANJA U NAJVIŠI AKADEMSKI STUPANJ OBRAZOVANJA

Promovirana 53 doktora znanosti

Promovirane doktorandice (25) i doktorandi (28), stekavši najviši akademski stupanj obrazovanja, stekli su i potrebna znanja, vještine i istraživačke kompetencije, kojima će nastaviti doprinositi ugledu riječkog Sveučilišta, rekao je rektor prof. dr. Pero Lučin

Andrej PETRAK

Svečana promocija doktora znanosti održana je na Građevinskom fakultetu   * Foto: R. BRMALJRIJEKA » Rektor Sveučilišta u Rijeci prof. dr. Pero Lučin na Građevinskom fakultetu promovirao je ukupno 53 doktoranada, 25 doktorandica i 28 doktoranada, u akademski stupanj doktora znanosti. Uključujući jučerašnju promociju, od njegova osnutka do danas, na Sveučilištu u Rijeci ukupno je doktoriralo 1.098 doktorica i doktora znanosti. Rektor Lučin ocijenio je ove brojke dokazom ubrzanog rasta i istraživačkog usmjerenja riječkog Sveučilišta.
    – Promovirane doktorandice i doktorandi, stekavši najviši akademski stupanj obrazovanja, stekli su i potrebna znanja, vještine i sposobnosti, a prije svega istraživačke kompetencije, kojima će nastaviti doprinositi ugledu riječkog Sveučilišta, poručio je rektor, čestitajući i zahvaljujući promoviranima, njihovim mentorima i obiteljima.
    Akademski stupanj doktora znanosti iz područja biomedicine i zdravstva na Medicinskom fakultetu stekli su: Tatjana Čulina, Tanja Ćelić, Ines Strenja-Linić, Ivana Babić Božović, Maja Arapović, Zdravko Jotanović, Davor Kuiš, Sergej Nadalin, Viviana Avancini-Dobrović, Slađana Bursać, Vanda Juranić Lisnić, Vanja Giljača, Nina Pereza, Maja Cokarić Brdovčak i Emina Babarović.
    U akademski stupanj doktora znanosti iz područja društvenih znanosti, znanstvenog polja ekonomija, na Ekonomskom fakultetu promovirani su: Jelena Jardas Antonić, Nenad Vretenar, Vladimira Ivandić, Igor Cvecić, Ivan Uroda, Tomislav Galović i Branimir Skoko. Isti akademski stupanj na Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu iz polja ekonomija stekli su: Ivica Benić, Damira Miroslav, Dubravka Vlašić, Iris Lončar, Vanja Vejzagić, Tonči Jerak i David Poropat.
    Dejan Bodul stekao je stupanj doktora znanosti iz područja društvenih znanosti, znanstvenog polja pravo na Pravnom fakultetu. Na Filozofskom fakultetu akademski stupanj doktora znanosti iz područja humanističkih znanosti, znanstvenog polja Filologija stekli su: Nebojša Zelić, Ivana Nežić, Iris Vidmar, Dubravka Ivšić, Filip Čeč i Bojana Schubert.
    Akademski stupanj doktora znanosti iz područja tehničkih znanosti na Tehničkom fakultetu stekli su: Dario Ban, Ozren Bukovac, Igor Pešić, Marko Kršulja, Dunja Matulja i Sanjin Kršćanski, a isti akademski stupanj iz područja tehničkih znanosti na Pomorskom fakultetu stekli su: Slobodanka Jelena Cvjetković, Maja Krčum, Vlado Frančić, Edvard Tijan, Goran Bakalar, Siniša Vilke i Dražen Žgaljić, dok su na Građevinskom fakultetu akademski stupanj doktora znanosti iz područja tehničkih znanosti stekli: Sanja Dugonjić Jovančević, Edita Papa Dukić, Vedran Jagodnik i Paulo Šćulac.