Rukom rađen papir
Četvrtak, 20.03.2014.

četvrtak, 20. ožujka 2014.

Na Akademiji primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, U izložbenom prostoru Katedre za grafiku,  postavljena je  izložba rukom rađenih papira. Izložba se sastoji od papira proizvedenih diljem svijeta: Maleziji, Indoneziji, Indiji, Kini, Italiji, Francuskoj kao i papira koje su do sada izradili studenti Akademije primijenjenih umjetnosti. Izložba je edukativnog karaktera i pojašnjava način izrade pojedinih listova kao i vrste pulpe od kojih je papir napravljen. Izložba je postavljena u okviru umjetničkog projekta Sveučilišta u Rijeci i ostaje otvorena do 17. travnja 2014.

U utorak, 25. ožujka 2014. od 17 do 19 sati, prostorija 17 / I. kat, Katedra za grafiku Akademije primijenjenih umjetnosti organizira radionicu rukom rađenog papira. Na radionici će biti obrazložen način izrade papira, demonstriran sam proces izrade,  a sudionicima će biti omogućena realizacija vlastitog papira. Ulaz na radionicu je slobodan!