Sporazum o suradnji
Srijeda, 26.03.2014.

srijeda, 26. ožujka 2014.

Sveučilište u Rijeci, Primorsko-goranska županija, Grad Rijeka i Grad Opatija potpisali su danas u Salonu Grada Rijeke Sporazum o suradnji na projektu kandidature Rijeke za Europsku prijestolnicu kulture 2020. godine. Suradnja uključuje pripremu dokumentacije, senzibiliziranje građana na uključivanje u proces pripreme i provedbe projekata, organizaciju kulturnih događanja te pripremu za financiranje iz europskih fondova.
Sporazum su potpisali: rektor Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Pero Lučin, primorsko-goranski župan Zlatko Komadina, gradonačelnik Rijeke mr. sc. Vojko Obersnel i gradonačelnik Opatije Ivo Dujmić. Uz potpisnike su bili prisutni: prorektorica za studije i studente Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija i pročelnik Odjela gradske uprave za kulturu Grada Rijeke Ivan Šarar.
''Sveučilište u Rijeci uključit će se u kandidaturu putem brojnih projekata; od Studentskog kulturnog centra do Europskih sveučilišnih igara 2016. godine.
Kandidaturu za Europsku prijestolnicu kulture 2020. vidimo kao ključ novog razvoja grada.", naglasio je rektor Lučin.