Posjet turske delegacije
Utorak, 22.04.2014.

utorak, 22. travnja 2014.
Ravnatelj Odjela za Balkan u Ministarstvu vanjskih poslova Republike Turske Nj. E. Babür Hizlan u pratnji savjetnice i zamjenice veleposlanlanika Republike Turske Selcan Şanli posjetio je danas Sveučilište u Rijeci. Nakon razgovora s rektorom Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Perom Lučinom, g. Hizlan je u Auli Magni Rektorata Sveučilišta u Rijeci održao predavanje pod nazivom ''Turska vanjska politika u jugoistočnoj Europi: temelji i perspektive'', na engleskom jeziku.

alt

Posjet su organizirali: Veleposlantvo Republike Turske u RH i Hrvatsko-tursko društvo Rijeka. Razgovorima i radnom sastanku, osim rektora Lučina, prisustvovali su: predsjednica Hrvatsko-turskog društva, Rijeka gđa. Esma Halepović Đečević, potpredsjednik Hrvatsko-turskog društva, Rijeka Nj.E. prof. dr. sc. Ante Simonić, prorektorica za studije i studente Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija, prorektor za informatizaciju Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Zlatan Car, dekan Filozofskoga fakulteta u Rijeci izv. prof. dr. sc. Predrag Šustar, dekan Pravnoga fakulteta u Rijeci prof. dr. sc. Eduard Kunštek te predstavnici Centra za napredne studije jugoistočne Europe.

alt