Sluškinje na FEN-u u Opatiji
Petak, 25.04.2014.

petak, 25. travnja 2014.

Sluškinje, diplomska predstava poslijediplomskog specijalističkog studija Gluma, mediji, kultura u klasi prof. art. Rade Šerbedžije, ponovno igra u Hotelu Imperial u Opatiji, u sklopu 3. Festivala neovisnih kazališta FEN-a. Sluškinje su na repertoaru u subotu, 26. travnja u 22 sata. Dramsko djelo Sluškinje Jeana Geneta spada u jedno od najintrigantnijih, najpoznatijih i najizvođenijih kazališnih djela moderne dramaturgije u svijetu.

To je drama o odnosima između dvije mlade žene koje su sluškinje kod svoje gospodarice koju žele otrovati i samim time riješiti svoju sudbinu potlačenih bića. No, to je drama i o njihovim najdubljim intimnim odnosima, od bezgranične ljubavi do bezgranične mržnje, u kojoj se otkrivaju duboke boli i duševne poremećenosti dvaju tragičnih bića...

Režiser diplomske predstave je naš poznati koreograf i režiser Staša Zurovac. Kostime i scenografiju izradili su studenti kostimografije i scenografije Akademije primijenjenih umjetnosti  Sveučilišta u Rijeci, dok su studenti grafičkog dizajna APURI zaslužni za vizualni identitet predstave.
U predstavi nastupaju: Martina Biljan, Dina Dehni Sow, Jelena Graovac, Denis Kirinčić, Valentina Lončarić, Jelena Mesar, Nina Sabo i Marina Stanger te kontratenor Kristijan Dragović kao gost.​