Ravnopravnost žena u znanosti
Ponedjeljak, 05.05.2014.

ponedjeljak, 5. svibnja 2014.

Sveučilište u Rijeci i Zaklada Sveučilišta u Rijeci pozivaju zainteresirane na tri događanja koja će biti održana u Rijeci u četvrtak i petak, 8. i 9. svibnja na Medicinskom fakultetu i Odjelu za biotehnologiju Sveučilišta u Rijeci. Radionicu mreže COST u okviru projekta Gender in Science, Technology and Environment, tribinu Znanost je ženskog roda te znanstveno-stručni skup 16. Riječki dani bioetike: Etika u znanstvenom istraživanju.

1.         Radionica mreže COST, u okviru projekta Gender in Science, Technology and Environment
Medicinski fakultet u Rijeci, Ulica braće Branchetta 20, Vijećnica / 3. kat
četvrtak, 8. svibnja 2014. s početkom u 9 sati.
Govore: Sonia De Gregorio Hurtado (E), Aleksandra Drecun (SRB), Nataša Gospić (SRB), Marcela Linkova (CZ), Snježana Prijić Samaržija (HR), Iva Rinčić (HR), Dalma Sziller (H) i Paul Walton (GB).

2.         Tribina Znanost je ženskog roda
Medicinski fakultet u Rijeci,Ulica braće Branchetta 20, predavaonica broj 2 / 1. kat
četvrtak, 8. svibnja 2014. s početkom u 18 sati.
Gošće: Katica Ivanišević, Rajka Jurdana Šepić, Astrid Krmpotić, Jasna Peter Katalinić i Mladenka Tkalčić.
Moderatorice: Elvira Marinković Škomrlj i Iva Rinčić.

3.      Znanstveno-stručni skup 16. Riječki dani bioetike: Etika u znanstvenom istraživanju
Odjel za biotehnologiju Sveučilišta u Rijeci, Kampus Sveučilišta u Rijeci, Ulica Radmile Matejčić 2, velika predavaonica
petak, 9. svibnja 2014. s početkom u 9 sati.