Izložba fotografija kiparskih radova
Četvrtak, 08.05.2014.

četvrtak, 8. svibnja 2014.

Od 29. travnja do 16. svibnja na Akademiji primijenjenih umjetnosti na Kampusu Sveučilišta u Rijeci otvorena je izložba fotografija Andija Bančića. Izložene su fotografije studentskih i mentorskih kiparskih radova, nastalih u kiparskoj školi Montraker. Kiparska škola Montraker započela je s radom 1991. godine te je 1994. prerasla u međunarodnu kiparsku školu. Smještena u ambijentu starog, oživljenog antičkog kamenoloma pruža više od  klesarske škole; to postaje mjesto učenja i sučeljavanja s istarskim kamenolomom.

alt

Ovaj jedinstveni program osmišljen je kao ljetna akademska studentska radionica  pod otvorenim nebom - renesansna bottega. Vođena prvotnom vizijom i entuzijazmom Drage Orlića i Josipa Diminića, danas je pod umjetničkim vodstvom Peruška Bogdanovića.

alt

Studenti Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci pod mentorstvom Želimira Hladnika i ove će godine dati svoj doprinos velikom opusu kiparskih radova kiparske škole Montraker.