Stipendije Zaklade Mummert
Zaklada Rochus i Beatrice Mummert dodjeljuje budućim vrhunskim menadžerima iz srednje i jugoistočne Europe višegodišnje stipendije iz područja ekonomskih, tehničkih i prirodnih znanosti te turizma i sporta. Stipendije Zaklade Mummert obuhvaćaju 2,5-godišnji diplomski studij na Sveučilištu u Kölnu, na Visokoj tehničkoj školi u Aachenu (Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen) ili na Njemačkom sportskom sveučilištu u Kölnu. Stipendije se dodijeluju u suradnji sa zakladom Robert Bosch.

Rok za prijavu: od 1. rujna do 1. studenoga za početak studija u zimskom semestru sljedeće godine.

Profil kandidata za stipendiju:
- studenti ekonomskih, tehničkih ili prirodnih znanosti, poslovnog upravljanja ili turističkog menadžmenta
- postignut stupanj prvostupnika (bachelor)
- vrlo dobre ocjene (iz matematike također)
- odlično znanje njemačkog jezika, koje se prije početka studija potvrđuje odgovarajućom svjedodžbom
- potencijal za vođenje
- izrazita osobnost /entuzijazam
- društveno odgovorna osoba
- spremnost na povratak u domovinu nakon završenog studija.

Što daje uključuje Mummert stipendija:
- mjesečnu stipendiju u iznosu od 900 €
- stipendiju za istraživanje (228 € po semestru)
- dodatak za putne troškove (250 €)
- dodatak za prijenosno računalo (700 €)
- zdravstveno osiguranje i osiguranje od nesreće
- 500 € za visoki prosjek.

Posebnosti stipendijskog programa:
- praksa od 4 do 6 mjeseci u njemačkim poduzećima
- seminari za razvijanje vještina
- pomoć starije generacije stipendista (alumni)
- obrazovna putovanja u Berlin i Bruxelles
- posjeti kulturnim događajima
- posjeti tvornicama, projekti, umrežavanje.

Svaki stipendist također dobiva sljedeće:
- mentora - član Upravnog odbora Zaklade Mummert
- savjetnike - uspješne usobe iz gospodarskog i kulturnog života te visokog školstva
- tutora - osoba na sveučilištu koja pomaže stipendistu kod akademskih i osobnih pitanja.

Rok za prijavu:
Od 1. rujna do 1. studenoga za početak studija u zimskom semestru sljedeće godine.

Više informacija o stipendijama Zaklade Rochus i Beatrice Mummert kao i o postupku i fazama natječaja: www.mummertstiftung.de, www.facebook.com/mummertstiftung i www.bosch-stiftung-de.

Tekst natječaja na hrvatskom

Tekst natječaja na engleskom

Tekst natječaja na njemačkom

Kontak osoba za dodatne informacije:
Karina Jankowski
Telefon: +49 (0) 711/460 84-752