''Nova generacija prvostupnika, diplomanata i magistara struke'', Novi list, 14. 5. 2014.

PROMOCIJA SVEČANOST POMORSKOG FAKULTETA SVEUČILIŠTA U RIJECI ODRŽANA U HRVATSKOM NARODNOM KAZALIŠTU IVANA pl. ZAJCA

 
Nova generacija prvostupnika, diplomanata i magistara struke


 
Pomorski fakultet zauzima vrlo visok položaj na ljestvici visokoškolskih ustanova ne samo u Hrvatskoj, već i europskom visokoobrazovanom prostoru pa i svjetskom, istaknuo dekan prof.dr. Serđo Kos

Ingrid ŠESTAN KUČIĆ
 
S jučerašnje svečanosti u HNK Ivana pl. Zajca * Foto: V. KARUZARIJEKA » U HNK Ivana pl. Zajca jučer je održana svečana promocija završenih studenata Pomorskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci koji su stekli zvanja sveučilišnih prvostupnika, diplomanta te magistara struke. Napominjući kako Pomorski fakultet zauzima vrlo visok položaj na ljestvici visokoškolskih ustanova ne samo u Hrvatskoj, već i europskom visokoobrazovanom prostoru pa i svjetskom dekan prof.dr. Serđo Kos istaknuo je da jučerašnjom promocijom ta ustanova daje snažan poticaj i impuls razvoju i napretku Hrvatske te joj daje impozantan broj akademski obrazovanih građana.
    – Od 1949. godine na Pomorskom fakultetu je promovirano preko 11.500 diplomanata, magistara struke i sveučilišnih prvostupnika. Današnjom promocijom mi vam svečano dodjeljujemo akademsku čast koju s ponosom nosite čitav život, poručio je dekan. 
   
Inženjeri nautike i tehnologije

Svečanim činom promocije zvanje sveučilišni prvostupnik inženjer nautike i tehnologije pomorskog prometa stekli su: Dinko Antić, Marina Belasić, Miro Bičić, Deni Božić, Giuliana Čargonja, Dino Dellavia, Frane Dević, Davor Filipović, Valentino Gašparović, Christian Grce, Zinno Hahn, Boris Hefler, Ino Kajdić, Ivan Kardum, Ali Khalaf, Sanjin Klemen, Denis Kovačević, Želimir Kovačević, Boris Kučić, Filip Larma, Andrija Lulić, Ivan Maletić, Emma Marangoni, Marko Marciuš, Matej Marohnić, Franko Matijašec, Luka Matković, Marin Matković, Matija Mirković, David Nikić, Dejan Pavkov, Marko Pavlović, Vladimir Roko Perišić, Niko Petković, Vivien Raspor, Marko Risek, Ivan Saganić, Luka Spajić, Sanjin Sušanj, Luka Šafarić, Luka Šarić, Tomislav Šimičić, Anton Šiša, Ivan Štokov, Dalibor Toić, Matija Vardijan, David Veble, Goran Vodopić, Ela Vuherer, Boško Vuletić, Martin Žagar i Mario Živković, dok su zvanje sveučilišni prvostupnik inženjeri logistike i menadžmenta u pomorstvu stekli: Kristian Aleksa, Ivana Andrijanić, Paola Badurina-Tomić, Katarina Balen, Tea Bertović, Danijel Brnić, Ana Brtan, Elendita Caki, Viktor Crnković, Patricija Ćurčić, Marin Dobrović, Petar Dovolić, Ante Fatović, Marina Filipović, Patricia Gašparini, Sara Grbac, Madina Hofmann Budinić, Piero Hržić, Katarina Ivanić, Dajana Jeremić, Gordan Josić, Mateo Jukić, Margareta Karabaić, Matea Knežević, Marija Kresić, Una Kukić, Romina Lazić, Damjan Linić, Goranka Lolić, Silvija Lušić, Elizabeta Majstorović, Marijana Mandekić, Milica Maravić, Sendi Matešić, Anja Matovina, Patricija Mavrić, Nataša Miculinić, Anita Mikin, Marko Mikulić, Barbara Milas, Adrijana Mrkonjić, Milena Nadračić, Matej Padovan, Ivan Pahljina, Tanja Pantelić, Igor Pavlić, Maria Pijevac, Matej Plenča, Marin Pleše, Sarah Posavac, Marino Potočnjak, Dijana Rakinić, Edita Raspor, Ines Skoblar, Nino Slavić, Stjepan Stapar, Iva Škerjanec, Majda Šušak, Ana Toić, Patrizia Tuzlak, Kristina Uzelac, Lucija Virt, Ivan Vukosav, Marina Zec, Katarina Zorić, Ema Žauhar, Dorotea Žeželić, Luka Župarić i Sara Župić, a zvanje magistar inženjer nautike i tehnologije pomorskog prometa stekli su: Alen Biljman, Teo Božanić, Boris Brkljača, Ivan Dapčić, Krešimir Grbić, Dario Kaštelanić, Lucija Kučić, Sanjin Legović, Goran-Jakov Matulj, Marko Novaselić, Ivan Rakić, Nikola Tudor, Darija Vukman, Astrid Zekić i Hrvoje Zloković.
   
Diplomirani inženjeri

Zvanje diplomirani inženjer pomorskog prometa nautičkog smjera stekao je Roko Lukšić, dok su zvanje magistar inženjer logistike i menadžmenta u pomorstvu stekli: Ivan Babić, Sandro Badurina, Romana Ban, Marko Begonja, Dino Bertić, Aleksandra Božanić, Dijana Bušić, Maro Damijanić, Ana Marija Drobina, Marko Đukić, Ivana Erstić, Martina Felštinski, Neven Hlača, Nataša Janjić, Mladen Jardas, Marin Jelača, Draženka Jozičić, Tea Karačić, Luka Kesić, Suzana Knežević, Nina Kokorović, Mia Konjuh, Igor Košir, Marina Kovačević, Ivan Kunda, Anamarija Marenić, Ozren Maričić, Zlatko Meštrov, Barbara Milanović, Sanja Miškulin, Iva Modersić, Nebojša Nikolajev, Dario Ogrizović, Damira Omanović, Barbara Perić, Lucas Pervan, Natalija Prelec, Darija Pupovac, Sanja Rakić, Lidija Rončević, Tiziana Salamun, Jelena Samardžija, Valerija Smolić, Maja Supičić, Denis Šegulja, Barbara Toljanić, Sanja Vučurević, Mario Vukelić i Tina Žiganto, a zvanje sveučilišni prvostupnik inženjer brodostrojarstva stekli su: Antonio Baričević, Ivan Bastić, Edi Bejaković, Luka Božičević, Egon Crljenica, Kristijan Donadić, Antonio Harašić, Nermin Husić, Dalibor Matijević, Stipe Medić, Marija Miletić, Marko Načinović, Luka Pavlica, Marina Petršorić, Kristijan Randić, David Rudan, Dario Šegulja, Nenad Škibola, Ante Štrljić, Karlo Tijan i Fran Vrcelj.
   
Brodostrojarski smjer

Zvanje inženjer pomorskog prometa brodostrojarskog smjera stekao je Danijel Šuša, dok su zvanje sveučilišni prvostupnik inženjer elektroničke i informatičke tehnologije stekli: Adriano Albaneze, Hrvoje Balent, Damjan Ban, Matija Benković, Mauro Čargonja, Mario Černac, Marko Ćaćić, Robert Dabac, Valentino Doričić, Edvin Dubinović, Alan Dundović, Davor Giaconi, Sven Hager, Karlo Hajdin, Kristijan Jelić, Mate Jelušić, Marin Kordić, Rade Kosanović, Nino Krasnić, Stefan Lenardić, Ivan Mamić, Dragan Manojlović, Nikola Manzoni, Stipo Marković, Leon Maršanić, Mauro Matešić, Adriano Matković, Antonio Pavšić, Damir Petranović, Dario Petršorić, Slaven Pilepić, Mate Polegubić, Marin Prodan, Matija Racan, Matteo Ropac, Neven Selaković, Lovro Stanić, Ive Surić, Frane Šango, David Štimac, Kristijan Tolić, Marko Tometić, Dominik Turk Vagaja, Damjan Vidas, Tomislav Žepina, Ronald Žunić i Frane Žužić.
   
Magistri pomorskog prometa

Zvanje inženjer pomorskog prometa smjera brodske elektronike i komunikacija stekao je Branko Brnić, a zvanje sveučilišni prvostupnik inženjer prometa stekli su: Ana Anić, Emanuel Barbiš, Alen Barčić, Ivan Barišić, Bernarda Bijelić, Boris Brusić, Ivan Crnjak, Željka Cvijić, Marko Čančar, Ivan Čančar, Roman Čedić, Petra Ćulibrk, Andrej Fućak, Ana Grgas-Oštro, Luana Grubiša, Iva Ivasić, Marina Jelenić, Sonja Jergović, Ivan Jeromela, Marko Kolanović, Valentina Lupetina, Luka Marinković, Dora Markov, Mila Mezić, Mario Miličević, Ela Milošević, Filip Miljak, Adrian Mor, David Novaković, Martin Njegovan, Ivana Sakić, Nina Sović-Padovan, Denis Šiša, Nemanja Šušnjar, Tanja Tesla, Sanjin Traunkar, Nikolina Vrdoljak, Boženka Vucić, Vedran Vukas i Danijel Žgaljić, dok je zvanje magistar inženjer brodostrojarstva i pomorske tehnologije stekao David Tonković. Zvanje diplomirani inženjer pomorskog prometa brodostrojarskog smjera stekao je Mario Kurtović, a zvanje magistar inženjer elektroničke i informatičke tehnologije stekli su: Ivan Afrić, Igor Benić, Nebojša Dovođa, Dražen Duvnjak, Boris Hrvatić, Mateo Jokić, Alen Kirinčić, David Krajcar, Toni Kučić, Sebastian Linić, Danijel Margetić, Mirel Mulić, Dario Nižić, Ivan Panić, Petar Pavičić, Zoran Pavlović, Robert Perčić, Ivan Popović, Jasmina Puškarić, Goran Selimović, Paulo Stanić, Robert Sušanj, Marin Štefanac, Marko Štrlek, Igor Trdić i Nino Zorzenon, dok su zvanje magistar inženjer prometa stekli: Goran Abramov, Deni Antolos, Tamara Ašenbrener, Matea Babić, Andrea Belančić, Silvija Blažok Šušnjara, Roberto Brkarić, Daria Čop, Karla Ćurković, Kristina Dogan, Paul Došen, Danko Fičor, Gioia Gadža, Marijana Jozić, Anamaria Kanižai, Marino Klarić, Ivana Kosovac, Dragana Krajina, Marko Kučica, Tomislav Lončarić, Slobodan Mamula, Dean Marčelja, Tea Mršić, Antonija Omazić, Tatjana Petrović i Morena Slosar. Zvanje diplomirani inženjer pomorskog prometa smjera tehnologije prometa stekli su: Nikoleta Jurišić, Vladimir Maglica i Jelena Radonjić.