''Poznati znanstvenik s riječkim studentima'', Novi list, 24. 5. 2014.

UGLEDAN GOST
PREDAVAO PROF. NICHOLLS

Poznati znanstvenik s riječkim studentima

Prof.dr. John G. Nicholls na Odjelu za biotehnologiju  * Foto: I. TOMIĆRIJEKA » Odjel za biotehnologiju Sveučilišta u Rijeci jučer je ugostio svjetski poznatog znanstvenika prof. dr. Johna G. Nichollsa, profesora neurobiologije i kognitivne neuroznanosti na Međunarodnoj školi za napredne studije u Trstu. U sklopu kolegija farmakologije gostujući profesor održao je dva predavanja studentima koji su ujedno imali priliku i razgovarati sa znanstvenikom koji je svoj radni vijek proveo na najboljim svjetskim sveučilištima, od University College London pa do Oxforda, Harvarda, Yalea i sveučilišta Stanford. Uz svoj znanstveni rad prof. dr. Nicholls riječkim je studentima prenio i svoja životna iskustva poručivši im kako su odabrali studij koji predstavlja budućnost u znanosti.
    Riječ je o autoru izdanja »From Neuron to Brain« koji je istraživanja provodio u laboratorijima diljem svijeta, a njegov ponovni dolazak na Odjel za biotehnologiju najavljen je za srpanj. (I. Š. K.)