''Desetljeće kulturologije'', Novi list, 27. 5 2014.

TRIBINA
ODSJEK ZA KULTURALNE STUDIJE

Desetljeće kulturologije

RIJEKA » »Kulturalni studiji: jučer, danas, sutra« naziv je tribine kojom će se u srijedu s početkom u 12 sati na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci obilježiti desetogodišnjica početka rada Odsjeka za kulturalne studije. Na tribini će uz profesore riječkog Filozofskog fakulteta doc. dr. Nenada Fanuka i prof. dr. Nikolu Petkovića sudjelovati i prof. dr. Dean Duda sa zagrebačkog Filozofskog fakulteta, doc. dr. Marina Simić s beogradskog Fakulteta za političke nauke te prof. dr. Mitja Velikonja s ljubljanskog Fakulteta za družbene vede, a moderator tibine bit će doc. dr. Hajrudin Hromadžić. Ono što kulturalni studij čini jedinstvenim interdisciplinarni je pristup proučavanja kulturalnih praksi. Teorijski dio studija temelji se na razvijanju sposobnosti kritičke analize kulture, a praktični je dio usmjeren na proučavanje i modele primjena tradicija, kulture sjećanja, svjetskih religija, popularne kulture, problematike identiteta, glazbene kulture, mediologije i manifestacija kultura u svakodnevnom životu. (I. Š. K.)