''Kurjak nagradio Lučina'', Novi list, 6. 6. 2014.

DIU LIBERTAS
POČASNI DOKTORAT REKTORU

Kurjak nagradio Lučina

RIJEKA » Rektoru Sveučilišta u Rijeci prof. dr. Peri Lučinu uručen je Honoris Causa – počasni doktorat Dubrovačkog međunarodnog sveučilišta DIU Libertasa. Počasni doktorat uručen mu je u sklopu obilježavanja pete obljetnice DIU Libertasa, a uručio mu ga je dekan DIU Libertasa prof. dr. Asim Kurjak. Počasni doktorat dodijeljen je temeljem dobre suradnje dviju ustanova. Naime, dubrovačko je međunarodno sveučilište Libertas u kratkom postojanju sa Sveučilištem u Rijeci ostvarilo izvrsnu suradnju. Ta je suradnja rezultirala pokretanjem zajedničkih studija s Medicinskim i Ekonomskim fakultetom u Rijeci. Prema mišljenju članova Senata dubrovačkog sveučilišta, koji su donijeli jednoglasnu odluku o dodjeli počasnog doktorata, za tu je suradnju najzaslužniji upravo prof. dr. Lučin, koji je u DIU Libertas prepoznao potencijal. (I. Š. K.)