''Pokusima do interesa osnovaca za znanost'', 10. 6. 2014.

usbRi STUDENTI PUTUJUĆI ZNANSTVENICI

Pokusima do interesa osnovaca za znanost

Studenti biotehnologije u OŠ Podmurvice  * Foto: R. BRMALJRIJEKA » Studenti Odjela za biotehnologiju Sveučilišta u Rijeci osnovali su udrugu usbRi čija je zadaća angažiranje studenata u različitim izvannastavnim aktivnostima, a jedan od prvih projekata koji su pokrenuli su Putujući znanstvenici. Pojašnjavajući kako je ideja da nekoliko predavača-studenata obilazi osnovne škole i učenicima od 5. do 8. razreda održi pokuse i prezentacije iz područja fizike i kemije, članica usbRI-a Tea Kocijan ističe da je cilj kod osnovaca potaknuti interes za znanost i visoko obrazovanje.
    – Voditelj projekta je student prve godine Marko Babić, a predavači su redom studenti Odjela za biotehnologiju koji su sami izrazili želju prenijeti mlađim generacijama svoja znanja, i razloge zbog kojih su se odlučili svoje obrazovanje usmjeriti baš u znanstvenom smjeru, kaže Kocijan. Putujući su znanstvenici jučer posjetili učenike OŠ Podmurvice i kroz različite pokuse pokazali im koliko prirodne znanosti mogu biti zanimljive. (I. Š. K.)