''Rektor iz Udina posjetio Rijeku'', Novi list, 10. 6. 2014.

SURADNJA

Rektor iz Udina posjetio Rijeku

RIJEKA » Novoizabrani rektor Sveučilišta u Udinama prof. Alberto Felice De Toni sa suradnicima prvi je put posjetio Sveučilište u Rijeci. Tijekom posjeta Tehničkom fakultetu i Rektoratu dogovorena je čvršća suradnja dvaju sveučilišta, a neki od iznesenih prijedloga su osnivanje zajedničkih dvopredmetnih studija, intenziviranje mobilnosti u sklopu programa Erasmus Plus te zajedničko sudjelovanje u projektima Europske unije, poput Obzora 2020. i Interreg Europe. Tijekom sastanaka na Rektoratu i Tehničkom fakultetu obje strane su predstavile organizacijsku strukturu, kapacitete, strateške ciljeve razvoja svojih ustanova kao i pregled međunarodnih projekata po kojima su prepoznatljive. (I. Š. K.)