''Studenti o prehrani i kliničkoj dijetoterapiji'', Novi list, 13. 6. 2014.

KONGRES
MEDICINSKI FAKULTET U RIJECI

Studenti o prehrani i kliničkoj dijetoterapiji

RIJEKA » Studenti Medicinskog fakulteta od danas do nedjelje organiziraju Peti studentski kongres »Prehrana i klinička dijetoterapija«. Kongres će, navodi se u priopćenju, okupiti stotinjak studenata i stručnjaka različitih profila, a njegova iznimna vrijednost kvalitetni su, zanimljivi i sve brojniji radovi studenata s četrnaest različitih fakulteta iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Italije i Ukrajine.
    – Organizaciju Kongresa potaknula je 2010. godine grupa studenata s našeg fakulteta kako bi proširili spoznaje o utjecaju prehrane na zdravlje ljudi, a iz godine u godinu sve veći interes studenata za sudjelovanje u radu Kongresa pokazuje da smo prepoznali temu koja predstavlja veliki izazov za znanost, medicinsku struku posebno i život suvremenog čovjeka, ističe Ana Oljača, studentica medicine, predsjednica Organizacijskog odbora Kongresa. (A. D. M.)