Održana 68. sjednica Senata
Utorak, 22.07.2014.

utorak, 22. srpnja 2014.
Danas je održana višesatna, 68. redovita sjednica Senata, posljednja pred ljetnu stanku. Na sjednici su potvrđeni novi članovi Senata: prof. dr. sc. Dora Smolčić Jurdana, nova dekanica Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu Opatija, te predstavnici studenata: novoizabrani predsjednik Studentskog zbora Sveučilišta Aleksandar Šušnjar, predstavnik studenata poslijediplomskih studija Danko Žitinić te Slobodan Šolaja s Pravnog i Igor Salopek s Medicinskog fakulteta.
Donesena je odluka o dodjeli počasnog zvanja professor emeritus prof. dr. sc. Miljenku Uraviću, redovitome profesoru u trajnom zvanju, u mirovini. Potvrđeni su izbori u trajno nastavno – znanstveno zvanje redovitoga profesora prof. dr. sc. Željki Crnčić Orlić i prof. dr. sc. Dinku Viteziću s Medicinskog fakulteta. Također su potvrđeni izbori u nastavno – znanstveno zvanje redovitoga profesora na razdoblje od 5 godina: prof. dr. sc. Albertu Zamarinu i prof. dr. sc. Milanu Ikoniću s Tehničkog fakulteta te prof. dr. sc. Marini Vicelji Matijašić s Filozofskog fakulteta.

U svome je izvješću rektor prof. dr. sc. Pero Lučin istaknuo da su od pet ovogodišnjih Državnih nagrada za znanost tri dodijeljene profesorima sa Sveučilišta u Rijeci i to: izv. prof. dr. sc. Rajki Jurdani Šepić s Odjela za fiziku Sveučilišta u Rijeci (za područje prirodnih znanosti),  prof. dr. sc. Nevenki Ožanić s Građevinskog fakulteta u Rijeci (za područje tehničkih znanosti) te skupini profesora i suradnika s Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta u Rijeci za organizaciju projekta Rijeka psihologije (za područje društvenih znanosti).
Donesena je i odluka o oslobađanju od plaćanja participacije u troškovima studija u 2014. / 2015. akademskoj godini redovitim studentima Sveučilišta u Rijeci koji dolaze iz poplavljenih područja. Rasprava oko stavke 6.4. odgođena je, a sve ostale stavke usvojene su prema slijedu dnevnoga reda.

DNEVNI RED

1.
Usvajanje dnevnog reda
2.
Ovjera Zapisnika sa 67. sjednice Senata održane 17. lipnja 2014. godine
3.
Izvješće rektora i prorektora
4.
Potvrda izbora novih članova Senata:
4. 1.
Iz redova znanstveno-nastavne sastavnice Sveučilišta u Rijeci, Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu u Opatiji
4.2.
Iz redova studenata Sveučilišta u Rijeci (preddiplomski, diplomski i poslijediplomski doktorski studij)
5.
Prijedlog Odluke o dodjeli počasnog zvanja professor emeritus Sveučilišta u Rijeci, Miljenku Uraviću, dr. med., redovitom profesoru u trajnom zvanju, u mirovini
6.
Potvrda izbora u više znanstveno-nastavno zvanje/redoviti profesori:

- Tehnički fakultet:
6.1.
prof. dr. sc. Albert Zamarin, 5 godina
6.2.
prof. dr. sc. Milan Ikonić, 5 godina

- Filozofski fakultet:

6.3.

prof. dr. sc. Marina Vicelja Matijašić, 5 godina

- Odjel za biotehnologiju Sveučilišta u Rijeci
6.4.

Prijedlog Prethodnog mišljenja o utvrđivanju ispunjenja kriterija nastavne izvrsnosti za produljenje ugovora o radu nakon 65. godina života za prof. dr. sc. Đuru Josića sa Odjela za biotehnologiju Sveučilišta u Rijeci
7.
Opći akti Sveučilišta u Rijeci:
7.1.
Prijedlog Odluke o izmjenama i dopunama Statuta Sveučilišta u Rijeci
7.2.
Prijedlog Pravilnika o ocjenjivanju rada asistenata, poslijedoktoranada i mentora
7.3.
Prijedlog Pravilnika o kriterijima i postupku dodjele naziva znanstvene, znanstveno-nastavne i nastavne baze Sveučilišta u Rijeci
7.4.
Prijedlog Pravilnika o dodjeljivanju AAI@EduHr elektroničkih identiteta i informacijskom održavanju imennika AAI@EduHr elektroničkih identiteta Sveučilišta u Rijeci
8.
Cjeloživotno učenje:
8.1.
Donošenje programa cjeloživotnog učenja iz područja novinarstva „Škola novinarstva : EtikaKulturaOblikovanje – NOVINA.RI“ na temelju Zaključka Povjerenstva za vrednovanje programa cjeloživotnog učenja Sveučilišta u Rijeci
9.
Izmjene i dopune studijskih programa:
9.1.
Prijedlog Odluke o izmjeni i dopuni poslijediplomskog specijalističkog studija „Obiteljska medicina“
9.2.
Prijedlog Odluke o izmjenama i dopunama studijskog programa diplomskoga sveučilišnog studija Poslovna ekonomija Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci
10.
Prijedlog Odluke o planu druge godine provedbe projekata za ostvarivanje strateških ciljeva temeljem Ugovora o punoj subvenciji participacije redovitih studenata u troškovima studija u akademskim godinama 2012. / 2013., 2013. / 2014. i 2014. / 2015.
11.
Imenovanje predstavnika studenata u upravna i druga tijela Sveučilišta i njenih sastavnica:
11.1.
U Upravno vijeće Sveučilišne knjižnice
11.2.
U Upravno vijeće Studentskog centra Rijeka
11.3.
U Stručno vijeće Centra za studije
11.4.
U Odbor za statutarna i pravna pitanja
12.
Zapošljavanja na Sveučilištu: