Dodijeljene godišnje nagrade
Četvrtak, 18.09.2014.

četvrtak, 18. rujna 2014.

U Auli Magni Rektorata Sveučilišta u Rijeci jučer su dodijeljene godišnje nagrade Zaklade Sveučilišta u Rijeci za 2012. / 2013. akademsku godinu. Nagrađeni su: prof. dr. sc. Jelena Roganović (MEDRI), doc. dr. sc. Dijana Dominis Prester (SOFRI), dr. sc. Vanda Juranić Lisinić (MEDRI), Marko Turk, prof. (FFRI) i David Blažević, mag. ing. mech. (RITEH). Nagrade su uručili ravnateljica Zaklade doc. dr. sc. Iva Rinčić i predsjednik Upravnog odbora Zaklade prof. dr. sc. Ivan Vanja Frančišković. Sveučilište u Rijeci čestita dobitnicima!

''Baviti se znanošću rijetko je motivirano pukom željom za nagradom, no činjenica da netko drugi prepozna i nagradi vaš rad i vaše rezultate, sama je po sebi nagrada. Zakladine nagrade upravo su to - priznanje znanstvenicama i znanstvenicima na temelju recenzija i ocijena njihovih kolega. Veliko hvala svim kandidatima i iskrene čestitke svim dobitnicima!'', istaknula je ravateljica Rinčić.

Prisutnima su se također obratili: ravnateljica Zaklade doc. dr. sc. Iva Rinčić, prorektorica Sveučilišta u Rijeci  prof. dr. sc. Nevenka Ožanić, zamjenik gradonačelnika Rijeke Marko Filipović i zamjenica župana Primorsko – goranske županije Marina Medarić.

Budući da ove godine Zaklada slavi deset godina dodjele Zakladinih nagrada, ravnateljica Rinčić provela je prisutne kratkom prezentacijom kroz dodjelu nagrada od 2004. godine do danas.  Zaklada je ponosna i na podatak da su, uključujući ovogodišnje dobitnike, od ukupno  66 dobitnika 33 žene i 33 muškaraca.