Predstava Veliki smiješni rat
Ponedjeljak, 13.10.2014.

ponedjeljak, 13. listopada 2014.

Sveučilište u Rijeci poziva sve zainteresirane na predstavu ''Veliki smiješni rat'' kojom studij Glumai mediji obilježava početak nove akademske godine. Riječ je o dvjema izvedbama koje će biti održane u Hrvatskom kulturnom domu na Sušaku u utorak i srijedu, 14. i 15. listopada 2014. s početcima u 20 sati. Igraju studentice i studenti 2. godine Studija, a režiju i dramaturgiju ove predstave  u ključu commedie dell'arte, nastale prema  djelima carla Goldonija, potpisuju red. prof. art. Rade Šerbedžija i doc. art. Lenka Udovički. Ulaz je besplatan!

Predstava u ključu commedie dell'arte nastala je na temelju tekstova ''Licemjer'', ''Rat'' i pisama Carla Goldonija (obradili Sandro Bajini i Giovanni Poli, prevela Daša Bradičić), dijelova romana ''Jebo sad hiljadu dinara'' Borisa Dežulovića i pjesme ''Legenda o mrtvom vojniku'' Bertolta Brechta.

Igraju studentice i studenti 2. godine studija Gluma i mediji Sveučilišta u Rijeci:
Frano Barunčić, Ella Bogadi, Nika Ivančić, Lovro Ivanković, Lara Lalić, Nika Levak, Jurica Marčec, Emir Mulalić, Marina Musulin, Nikola Nedić, Maja Ožegović, Mirta Polanović, Tena Antonija Trojanac i Tijana Trošelj.

Sudjeluju:
Sandi Bratonja (gitara), Gorana Stipeč (violina) i Franka Zlatić (flauta).

dramaturgija i režija:           red. prof. art. Rade Šerbedžija i doc. art. Lenka Udovički
asistenti:                               Jelena Lopatić i Tanja Smoje
pokret:                                   Edvin Liverić i Ivana Kalc
glazba:                                  studenti uz pomoć prof. Nigela Osbornea
korepetitor:                           Valnea Žauhar
glazbeni producent:            Damir Urban
oblikovanje svjetla:             Marin Lukanović i doc. art. Lenka Udovički
kostimi i rekviziti:                 studenti Akademije primijenjenih umjetnosti
fotografije:                            Milica Czerny Urban

Studij Gluma i mediji Sveučilišta u Rijeci zahvaljuje na pomoći Hrvatskom narodnom kazalištu Ivana pl. Zajca, Primorsko – goranskog županiji, Odjelu gradske uprave za kulturu Grada Rijeke i Oružanim snagama Republike Hrvatske.