Državne nagrade za znanost
Ponedjeljak, 27.10.2014.

ponedjeljak, 27. listopada 2014.
U Hrvatskom saboru održana je svečana dodjela Državnih nagrada za znanost za 2013. godinu. Među dobitnicima nagrada za popularizaciju i promidžbu znanosti nalaze se: prorektorica za investicije i razvoj Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Nevenka Ožanić, redovita profesorica Građevinskog fakulteta u Rijeci (područje tehničkih znanosti), izv. prof. dr. sc. Rajka Jurdana Šepić, izvanredna profesorica Odjela za fiziku Sveučilišta u Rijeci (područje prirodnih znanosti) te tim profesora i suradnika s Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta u Rijeci za organizaciju projekta Rijeka psihologije (područje društvenih znanosti): dr. sc. Petra Anić, dr. sc. Asmir Gračanin, prof. dr. sc. Jasna Hudek Knežević, Ines Jakovčić, dr. sc. Jasminka Juretić, prof. dr. sc. Nada Krapić, Irena Miletić, dr. sc. Rosanda Pahljina Reinić, prof. dr. sc. Alessandra Pokrajac Bulian, dr. sc. Barbara Rončević Zubković, prof. dr. sc. Sanja Smojver Ažić, izv. prof. dr. sc. Zoran Sušanj, prof. dr. sc. Vladimir Takšić, prof. dr. sc. Mladenka Tkalčić, Nena Vukelić i prof. dr. sc. Ivanka Živčić Bećirević. Nagrade su uručili predsjednik Hrvatskog sabora Josip Leko i zamjenik ministra znanosti, obrazovanja i sporta prof. dr. sc. Roko Andričević.