Microsoftova Akademija
Ponedjeljak, 03.11.2014.

ponedjeljak, 3. studenoga 2014.

U utorak, 4. studenoga s početkom u 12 sati na Kampusu Sveučilišta u Rijeci u zgradi sveučilišnih Odjela (Odjel za informatiku, prostorija 028) bit će održano otvorenje edukacijskog programa Microsoft Software Startup Academy (MSSA). Riječ je višemjesečnom programu tijekom kojega će polaznici raditi na svojim idejama, razvijati i realizirati svoje startup projekte: mobilne aplikacije, web portale i druge servise temeljene na informacijsko-komunikacijskim tehnologijama. Otvorenju će prisustvovati prorektor za informatizaciju Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Zlatan Car i zamjenik gradonačelnika Rijeke Marko Filipović.

Akademiju pokreće Microsoft Hrvatska u suradnji sa: Sveučilištem u Rijeci, Gradom Rijekom i Znanstveno-tehnologijskim parkom Sveučilišta u Rijeci, kao lokalnim partnerima. MSSA besplatan je program edukacije o razvoju softverskih rješenja, a namijenjen je: studentima, srednjoškolcima, mladima, starijima, zaposlenima i nezaposlenima, odnosno svima onima koji imaju želju osmisliti i razvijati vlastite poslovne ideje, naučiti nešto novo o razvoju softvera, razviti poduzetnički duh i okušati se sa svojim idejama i proizvodima u poduzetničkom svijetu. Najbolji timovi prezentirat će svoje projekte u finalu MSSA koje će biti održano u sklopu WinDays konferencije. Najbolji projekt osvojit će nagradu od 40.000 kn za implementaciju rješenja.

Ciljevi projekta su:

• povećati atraktivnost ICT struke u Rijeci

• potaknuti poduzetništvo u ICT sektoru

• povećati zapošljivost mladih kroz jačanje njihovih socijalnih i profesionalnih kompetencija za tržište rada

• čvršće povezati akademsku, javnu i poslovnu ICT zajednicu u Rijeci

• dugoročni je cilj ovog projekta postići prepoznatljivost Rijeke u svijetu kao grada u kojemu se obrazuju, žive i rade ICT stručnjaci te kao grada u kojemu se proizvodi dobar softver

• stvoriti okružje za kreativan razvoj ideja i za pokretanje novih poduzetničkih pothvata i otvaranja novih radnih mjesta u ICT sektoru

• pružati pomoć u pretvaranju ideja u poslovni, tržišno zanimljiv model

• prenijeti znanja i iskustva iz područja zaštite intelektualnog vlasništva, marketinga te ICT područja iz kojeg se razvija poslovna ideja kroz mentorsku mrežu

• izgraditi kulturu koja potiče preuzimanje inicijative i odgovornosti za vlastitu profesionalnu budućnost

• povezati fakultete sa poslovnim i javnim ICT sektorom - pružati pomoć u pretvaranju ideja u poslovni, tržišno zanimljiv model

Više informacija o programu i načinu prijave možete saznati na: