FZSRI - prva sjednica Vijeća
Petak, 14.11.2014.

petak, 14. studenoga 2014.

Jučer je održana konstituirajuća sjednica Fakultetskog vijeća Fakulteta zdravstvenih studija Sveučilišta u Rijeci (FZSRI). Sjednicu je vodio vršitelj dužnosti dekana novoga Faulteta prof. dr. sc. Alan Šustić, a prisutnima su se pozdravnim riječima obratili: rektor Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Pero Lučin, rektor Sveučilišta u Splitu prof. dr. sc. Šimun Anđelović, dekan Medicinskoga fakulteta Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Tomislav Rukavina, glavna tajnica Sveučilišta u Rijeci Roberta Hlača Mlinar te djelatnici i predstavnici studenata novog fakulteta.

Odvajanjem od Medicinskoga fakulteta, Fakultet zdravstvenih studija ne raskida međusobne odnose, nego otvara prostor nove suradnje, prati suvremene trendove biomedicinskog obrazovanja zdravstvenih profesija (fizioterapija, sestrinstvo, medicinsko-laboratorijska dijagnostika, radiološka tehnologija, primaljstvo) te jača njihovu društvenu prepoznatljivost. Unaprjeđenje položaja zdravstvenih profesija u Republici Hrvatskoj nije više pitanje našeg odabira, nego dužnosti, s posebnim naglaskom na razvoj i osiguravanje kvalitete obrazovne vertikale, ali i jačenje istraživačkog potencijala, istaknuo je dekan Šustić.

Na dnevnom redu sjednice posebno treba istaknuti prihvaćanje Statuta Fakulteta te donošenje Odluke o raspisivanju natječaja za dekana, kao i odabira predstavnika djelatnika i studenata u Fakultetskom vijeću.