Održan Croatian Virus Workshop
Petak, 14.11.2014.

petak, 14. studenoga 2014.

Na Kampusu Sveučilišta u Rijeci jučer je održan međunarodni skup virologa Croatian Virus Workshop. Glavi je cilj održavanja skupa, namijenjenoga podjednako znanstvenicima i studentima, bio pregled znanosti u virologiji u Hrvatskoj i međusobno povezivanje znanstvenika. Održano je ukupno 16 predavanja, a osim hrvatskih sudjelovali su i stručnjaci iz Slovenije, Italije i Mađarske, ukupno 50-ak sudionika skupa. Istaknuto je da je virologija izrazito važna grana znanosti, a jučerašnji simpozij prvi je koji ciljano objedinjuje sve grane virologije, od bazičnih do kliničkih istraživanja. Virologija je danas jedna od najuspješnijih grana znanosti u Hrvatskoj, posebice zbog djelovanja grupe prof. dr. sc. Stipana Jonjića. Skup su otvorili rektor Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Pero Lučin i predsjednik Hrvatskog mikrobiološkog društva prof. dr. sc. Danko Hajsig.