Stipendije za doktorske i poslijedoktorske studije "Eugene Ionescu" 2015
Raspisan je međunarodni natječaj za stipendije za doktorske i poslijedoktorske studije„Eugen Ionescu“ namijenjen nastavnicima, istraživačima i doktorandima koji se žele usavršavati od 3 do 6 mjeseci na jednom od rumunjskih sveučilišta članica Sveučilišne agencije za frankofoniju (AUF).

Program stipendija za doktorske i poslijedoktorske studije „Eugen Ionescu“ financira rumunjsko Ministarstvo vanjskih poslova, a administrira Sveučilišna agencija za frankofoniju (Agence universitaire de la Francofonie – AUF). Program se odnosi na doktorande i istraživače iz zemalja članica i promatrača Međunarodne organizacije za frankofoniju (OIF)
Rumunjska sveučilišta članice Sveučilišne agencije za frankofoniju uključene u ovaj program stipendiranja primaju u sklopu njega stipendiste samo u određenim disciplinama.

Svi dokumenti vezani uz ovaj program stipendija napisani su na francuskom jeziku, a kandidat koji se prijavljuje je dužan prijavni obrazac i popratne dokumente dostaviti također na francuskom jeziku.

Stipendije uključuju:
•    mjesečnu naknadu za životne troškove (800 eura za doktorande, 1000 eura za poslijedoktorande)
•    jednokratnu naknadu za troškove doseljenja (300 eura)
•    povratnu kartu
•    zdravstveno osiguranje
•    pokrivanje laboratorijskih troškova (doznačuje se prihvatnom sveučilištu).

Trajanje stipendija je 3 do 6 mjeseci. Moguće ih je koristiti počevši od 1.03.2015. godine.
Rok za prijavu je 14. prosinca 2014.

Detaljnije informacije o stipendijama dostupne su na: http://www.auf.org/bureau-europe-centrale-et-orientale/appels-offre-regionales/bourses-eugen-ionescu-14-15-appel/

Kontakti u regionalnom uredu AUF-a za Srednju i Istočnu Europu u Bukureštu: