Adriana i kuna, ris ili hrčak?
Četvrtak, 04.12.2014.

četvrtak, 4. prosinca 2014.

Od 64 prijavljena rada na natječaju za odabir maskote Europskih sveučilišnih igara, koje će biti održane u Zagrebu i Rijeci 2016. godine, žiri je odabrao 3 najbolja rada. Zainteresirani građani mogu dati svoj glas na stranici www.eug.2016.com i izabrati svojega favorita među ponuđenim maskotama. Javno glasovanje trajat će  do 15. siječnja 2015. godine, kada ćemo dobiti konačnog pobjednika te službenu maskotu najvećih sportskih igara u novijoj hrvatskoj povijesti.

Građani biraju između 3 maskote koje su izabrane među čak 64 prijavljena rada pristigla javnim natječajem. Broj prijavljenih prijedloga maskota potvrdio je velik interes autora radova koji su na taj način željeli doprinijeti ovoj manifestaciji.

Pristigle radove ocjenjivao je deveteročlani stručni žiri, koji je nakon dugotrajnog vijećanja izabrao 3 maskote koje su ušle u završni krug. Javnim glasovanjem građani imaju priliku birati između radova autorice Mirele Ivanković Bielen te radova timova Hrvoje Orlović - Alma Vragović i dvojca pod nazivom ''A4 tim'' iza čijeg imena stoje Vedran Rede i Matija Tomšić.

Građani tako imaju priliku birati između 3 rješenja, koja su svojim duhom te tehničkim karakteristikama osigurali priliku da konačnu odluku o najboljem među najboljima daju građani. Službena maskota Igara tako će biti izabrana između rješenja koje spaja kunu i sredozemnu medvjedicu (Adrianu), maskote risa te maskote hrčka. Navedena rješenja koja su našla svoje mjesto u završnom krugu, na svoj karakterističan način prezentiraju i zastupaju vrijednosti koje Igre promiču. Maskote ujedno i prezentiraju slogan ''Srce vjeruje, um ostvaruje'', pod kojim će biti održano  natjecanje koje će okupiti preko 5000 studenata sportaša iz svih krajeva Europe.