Rezultati Natječaja za dodjelu sredstava potpore znanstvenim istraživanjima za 2013.
Utorak, 03.02.2015.
Natječaj za dodjelu sredstava potpore znanstvenim istraživanjima na Sveučilištu u Rijeci raspisan je 13. studenog 2013. godine. Postupak vrednovanja prijavljenih projektnih prijedloga proveden je u periodu od 23. siječnja do 1. veljače 2014. godine, a konačni su rezultati objavljeni 21. veljače 2014. godine. Dodijeljena sredstva potpore su razvrstana u dvije osnovne vrste: (a) potpore za postojeća istraživanja istraživačkim timovima i pojednincima i (b) inicijalne potpore mladim istraživačima u statusu docenta ili izvanrednog profesora za razvoj samostalnog pravca istraživanja, ali obavezno vezana uz postojeća istraživanja. Na natječaj je prijavljen 201 projekt: 158 u kategoriji postojećih istraživanja i 43 u kategoriji inicijalnih potpora. Za financiranje je predložen 171 projekt (143 potpore za postojeća istraživanja i 28 inicijalnih potpora). U evaluacijskom postupku manjeg broja potpora došlo je do pogreške. Za te je potpore predviđena ponovna evaluacija.

Natječaj za dodjelu sredstava potpore znanstvenim istraživanjima
Tekst uz Natječaj
Rezultati vrednovanja: