Raspored sredstava potpore za 2014. godinu
Četvrtak, 26.02.2015.

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta je koncem travnja 2014. godine doznačilo Sveučilištu u Rijeci financijsku potporu za 2014. godinu.
Kako su, zbog kašnjenja ugovora s MZOS-om, a zatim i pomjeranja rokova za prijavu znanstvenih istraživanja i njihovu evaluaciju zbog preklapanja s rokovima natječaja Hrvatske zaklade za znanost, sredstva Programskog ugovora za znanost za 2013. godinu raspodijeljena u ožujke 2014., sredstva Programskog ugovora za 2014. su raspodijeljena u listopadu 2014. godine. Ovime se nastoji uskladiti ritam kojim Sveučilište dodjeljuje sredstva pojedinim istraživanjima s ritmom kojim se sredstva Programskog ugovora za znanost doznačavaju Sveučilištu, te kako bi se u konačnici eliminirao nastali "pomak u fazi".
Stoga se sredstva Programskog ugovora za 2013. koriste u 2014. godini, dok će se sredstva za 2014. godinu koristiti do kraja lipnja 2015. godine.
Konačno, kako je za financiranje znanstvene djelatnosti temeljem Programskog ugovora za znanost za 2013. godinu osigurano više sredstava u odnosu na sredstva doznačena od MZOS-a za 2014., to su i sredstva potpore dodijeljena pojedinim znanstvenim istraživanjima za 2014. godinu smanjena za približno 5 %.

Raspored sredstava potpore znanstvenim istraživanjima za 2014. godinu:
Potpore za postojeća istraživanja
Inicijalne potpore