"Otvorena vrata ESF-a" - prezentacije
U petak 20. ožujak 2015. godine održano je predstavljanje Europskog socijalnog fonda u okviru provedbe projekta "Priprema projekata i podrška  ESF korisnicima" Ministarstva rada i mirovinskog sustava.

Europski socijalni fond ima cilj poboljšati kvalitetu života građana Hrvatske tako što će povećati njihovu zapošljivost zahvaljujući kvalitetnom sustavu obrazovanja i osposobljavanja koji je usklađen s potrebama tržišta rada te osigurati učinkovit institucionalni okvir i politike temeljene na analizi stvarnih potreba korisnika.

Prezentacije

Primjeri dobre prakse za područje obrazovanja, visokog obrazovanja i cjeloživotnog učenja:
Strukovno obrazovanje
Strukovno obrazovanje i osposobljavanje
Cjeloživotno učenje (1)
Cjeloživotno učenje (2)
Srednje obrazovanje
Visoko školstvo
Visoko obrazovanje
Ostale primjere projekata možete pronaći na mrežnim stranicama.

Novosti

Plan implementacije Plana za Europski istraživački prostor (ERA Roadmap) Republike Hrvatske 2016. - 2020.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja izradilo je Plan implementacije koji možete preuzeti u nastavku.

Saznaj više

Izvještaj neovisne visoke radne skupine za maksimiziranje učinaka programa EU-a za istraživanja i inovacije – Lamy report

Izvještaj donosi preporuke i prijedloge vodećih načela za kreiranje EU programa nakon 2020. godine za istraživanja i inovacije.

Saznaj više

Poziv za prijavu projekata za predstavljanje u Europskom parlamentu u sklopu inicijative zastupnika u Europskom parlamentu „Neka zvijezde sjaje“

Rok za predaju prijava je 1. prosinca 2017. godine.

Webinar o mogućnostima programa Erasmus+ u sklopu natječaja za 2018. godinu

Webinar će se održati 23. studenoga 2017. od 14 do 15 sati.

Saznaj više

Obzor 2020.: Europa u promjenjivom svijetu – uključiva, inovativna i promišljena društva

Prijavite se za sudjelovanje na info danu koji će se održati 17. studenoga u Zagrebu.

Obzor 2020. MSCA RISE nacionalni informativni dan

Sudjelujte na nacionalnom informativnom danu za razmjene osoblja u području istraživanja i inovacija (RISE).