Dan povijesti umjetnosti
Četvrtak, 26.03.2015.

četvrtak, 26. ožujka 2015.

U petak, 27. ožujka bit će obilježen Dan povijesti umjetnosti. Ovogodišnja tema Dana je fotografija. Otvorenje će biti održano u 10 sati na Filozofskom fakultetu na Kampusu Sveučilišta u Rijeci, nakon čega sijedi cjelodnevni program sastavljen od: otvorenja izložbe, predavanja, radionica i teorijske rasprave.

Teorijska rasprava o ovome mediju dotaknut će pitanja poput: manipulacije, fotografije kao narativa, recepcije, digitalizacije… te propitati ulogu fotografije u suvremenom društvu i povijesno-umjetničkoj praksi.

Dan povijesti umjetnosti održava se petu godinu zaredom, u organizaciji Kluba studenata povijesti umjetnosti ARTeFACT, Društva povjesničara umjetnosti Rijeke, Istre i Hrvatskog primorja, Odsjeka za povijest umjetnosti FFRI, Centra za ikonografske studije FFRI i Akademije primijenjenih umjetnosti Rijeka te uz financijsku podršku Grada Rijeke i Studentskog kulturnog centra.

Više informacija:
artefact.com.hr