Poduzetništvo za studente
Utorak, 31.03.2015.

utorak, 31. ožujka 2015.

Ekonomski fakultet Sveučilišta u Rijeci u suradnji s Primorsko-goranskom županijom organizira projekt poslovnog usavršavanja studenata riječkog Sveučilišta pod nazivom ''Poduzetnički edukacijski program za studente''. Očekivani početak programa je 15. travnja, a završetak 23. svibnja 2015. Cilj projekta je priprema studenata završnih godina studija (integriranih, preddiplomskih i diplomskih studija) za svijet poduzetništva kroz osmišljeno usavršavanje.

Edukacija se sastoji od dvije cjeline:
  • teorijski dio (temeljna teorijska znanja o poduzetništvu, zakonskoj regulativi i marketingu)
  • praktični dio (vježbe, izrada i priprema poslovnog plana, izrada marketinških strategija, poslovno komuniciranje i poslovne vještine)
Uvjeti sudjelovanja:
  • sudjelovati mogu studentice i studenti završnih godina integriranih, preddiplomskih i diplomskih studija Sveučilišta u Rijeci s prosjekom ocjena od najmanje 4,0 te prebivalištem na području Primorsko-goranske županije
  • za tehničke fakultete potreban je prosjek ocjena od najmanje 3,5
  • prednost imaju studentice i studenti s višim prosjekom ocjena
Program u trajanju od 39 sati obuhvatit će:
  • predavanja (13 radionica s izabranim temama u okviru 5 modula)
  • završnu prezentaciju poslovnih planova
  • donošenje odluke o najboljem poslovnom planu
  • dodjelu certifikata i proglašenje najboljeg poslovnog plana